KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Kul: Eceli gelen karınca kanatlanır
Kul: Eceli gelen karınca kanatlanır
Siyaset
16 Aralık 2011 Cuma 14:33
  • 3462
  • 6

Kul: Eceli gelen karınca kanatlanır

AKP’nin ANAR’a yaptırdığı anketi değerlendiren SP İl Başkanı Ahmet Kul, “Eceli gelen karınca kanatlanır” yorumunu yaptı

Muhalefet partileri, AKP`nin ANAR şirketine yaptırdığı ankete inanmıyor. 12 Haziran genel seçimlerinin üzerinden geçen 7 aylık süreçte oylarını yüzde 6 oranında arttırdıklarını söyleyen AKP İl Başkanı Mahmut Civelek`in kamuoyunu kandırdığını ifade eden SP İl Başkanı Ahmet Kul, AKP`nin halkı aldatmaya devam ettiğini söyledi. Kul, AKP`nin anket sonucunu, “Eceli gelen karınca kanatlanır” şeklinde yorumladı.
 

AKP`NİN ECELİ GELDİ
AKP İl Teşkilatı`nın yaptırdığı anketin tamamen düzmece olduğunu belirten Kul, anket sonucunun AKP`nin içine girdiği hezeyanın bir ürünü olduğunu söledi. Kul, “Ben şahsen, kendim görmediğim için bu anketin sonucuna inanmıyorum. Hani bir söz vardır. ‘Eceli gelen karınca kanatlanır`, AKP`nin içinde bulunduğu durum budur.
 

BOŞANMALAR FAZLA
Açlıkta insanların öldüğü bir ülkede eğer AKP mutluysa, benim bir sözüm yoktur. Emekli maaşıyla mutlu olan insanlarımız varsa, benim sözüm yoktur. İşsiz olup babasından harçlık isteyen 25-30 yaşındaki bir genç hayatından memnunsa, benim sözüm yoktur. Boşanmaların evlenenlerin iki katına çıktığı ülkemde insanlar mutluysa, benim sözüm yoktur. Türkiye iyi yönetilmiyor, iktidar partisi kapalı kapılar arkasında siyaset yapıyor. AKP sokaklara insin, halk mutlu mu mutsuz mu yerinde görsün. 
 

AKP SOKAKLARA İNSİN
Biz Saadet Partisi olarak sokaklardayız, halkın arasında dolaşıyoruz ama hayatından mutlu olan insanlarla hiç karşılaşmıyoruz. Halk mutlu değil ama hala umut peşinde, bunu görüyoruz. AKP bu anketi kimlerle yapıyor merak ediyoruz. Seçtikleri mutlu bir azınlıkla mı yapıyor, yoksa düzmece bir anket mi doğrusu kafa karıştıran bir konu. İnandırıcılığı ve alt yapısı olmayan bir anket! Ama biz çok çalışarak, kendimizi izah ederek, anlatarak, halkı mutsuz eden nedenleri bularak, millete yardımcı olmaya ant içmişiz” dedi.
 

PEKCAN: İNANDIRICI DEĞİL
AKP İl Teşkilatı tarafından yaptırılan anketin inandırıcılıktan uzak, tamamen yönlendirici ve siyasi propaganda amaçlı olduğunu söyleyen HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan, “Parti içindeki kavgayı bastırmak için böyle bir anket uydurdular. Tamamen kendi teşkilatlarının moralini yükseltmek için yapılan bir ankettir. AKP çöküşe geçmesini, bu tür hayali anketlerle kapatmaya çalışıyor. Halk mutsuz, esnaf zor durumda! AKP sokaklara inip halkın arasına katılırsa mutsuzlukları görecektir” diye konuştu.
 

KUŞKAN: ZAMANLAMA MANİDAR
CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ise AKP`nin kendi içinde bocaladığı, çatlak seslerin çıktığı dönemlerde böylesi çıkışlar yaptığını, ‘biz varız, güçlüyüz` mesajları verdiğini söyledi. Kuşkan, “AKP İl Teşkilatı`nın anketini inandırıcı olmadığı gibi doğru da bulmuyorum. Genel merkez yönetimi arasında çıkan çatlak sesler, AKP`nin çözülmeye başlandığın gösteriyor. Teşkilatlar bu çatlak seslerden etkilenmesin diye böylesi mesajlar veriliyor. AKP`de hafif bir sallantı var, çözülmeye dönük gidiş var. AKP, bizim partimiz gibi çok sesli değil. Biat kültürüyle birbirlerine kenetlenmiş insanları uzun süre aynı şekilde tutamazsınız. Anketin zamanlamasını çok manidar görüyorum” şeklinde konuştu.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ