KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Kuru gürültü yapmayın
Kuru gürültü yapmayın
Siyaset
13 Nisan 2010 Salı 11:44
  • 1538
  • 3

Kuru gürültü yapmayın

CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal’ın “CHP, 60-70 yıldır gol yiyor” sözlerine yanıt verdi; “Kuru gürültü yapmayın” dedi

CHP İzmit İlçe Örgütü haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Parti binasında yapılan toplantı öncesi ilçe başkanı Ömer Hazer basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemi değerlendirdi. Hazer`in gündeminde geçtiğimiz gün İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya gelen AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal`ın “CHP, 60-70 yıldır gol yiyor” sözleri vardı. Hazer, aynı zamanda belediye başkanı Nevzat Doğan`ın bir yılına bir de CHP çerçevesinden baktı.
 

KARGALAR GÜLMÜYOR
Konuşmasını AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal`ın sözlerini değerlendirerek başlayan Hazer şunları söyledi: “Sürekli mazlum ve mağdur olduğunu savunan iktidarın sözcüleri öyle hızlı unutma yeteneğine sahip ki kargalar bile gülmez oldu. ‘Eskiler şunu yaptı biz onların pisliklerini temizlemek için ne çileler çektik` diyerek yeni bir sayfa açtıklarını söyleyen bu sahte demokrasi havarileri aslında geçmişlerini unutturma çabasında. Bugün şikayet ettikleri 12 Eylül yasalarının bizzat uygulayıcıları ve yayıcıları bunlar değil miydi?
 

CUMHURİYET GOL YİYOR
Dolayısıyla insan hakları, eşitlik ve özgürlük gibi söylemlerinin tümü yalandır. 60-70 yıldır CHP`nin gol yediğini söyleyenler aslında CHP`nin arkasına gizlenerek, 60-70 yıldır cumhuriyetin gol yediğini söylemek istemektedirler. Gerçek niyetleri cumhuriyetin ve kazanımlarının bu topraklardan tasfiyesidir. Bağıranların sesleri eninde sonunda kısılacaktır. Kuru gürültü yapmasınlar.”
 

AYNI KENTLER YARATILIYOR
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın bir yılını da değerlendiren Hazer şöyle konuştu; “Nevzat Bey geçtiğimiz günlerde 1 yılı kendi penceresinden değerlendirdi. Önemli olan gelecek yıllar. AKP iktidarı birbirine benzeyen kentler yaratmaya çalışıyor. Kentin dokusunda olmayan lokal uygulamalarla estetik katmaya çalışıyorlar. Mesela Şelale projesi. Kentin bir şelalesi mi var ki yapıyorlar. Gölkay ve Şelale insanların sofrasındaki zeytini artırmıyor.
 

BASİT BİR RAPORDU
İnsanların iş güç sahibi olması AKP`liler için önemli değil. Zaten ekonomiyi getirdikleri noktadan bu belli değil mi? İnsanların yararlanacağı projelere imza atılmalı.” Belediye meclis toplantısında tartışmalara neden olan 2009 yılı faaliyet raporu hakkında da konuşan Hazer, “Sunulan faaliyet raporunda kentin geleceğiyle ilgili hiçbir uygulama yoktu. 5 yıllık planlama faaliyet raporuna yansımamış. Stratejik planlar yok. Yani çok basit uygulamalarla bir rapor hazırlanmış ve önümüzü konmuştu” diye konuştu.
 

GEZİ PROGRAMI
Hazer, son olarak CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı için hafta içinde bir atama yapılacağını söyledi. CHP İzmit İlçe Örgütü`nün bu hafta ki programı ise şöyle; 15 Nisan Perşembe Kadıköy Mahallesi, 17 Nisan Cumartesi Topçular Mahallesi, 20 Nisan Salı Şirintepe Mahallesi, 24 Nisan Cumartesi Terzibayırı Mahallesi, 27 Nisan Salı Yenimahalle, 29 Nisan Perşembe Serdar Mahallesi ziyaret edilecek.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ