KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kuşkan: En büyük gücümüz kadınlardır
Kuşkan: En büyük gücümüz kadınlardır
Siyaset
16 Aralık 2012 Pazar 11:55
  • 1023
  • 1

Kuşkan: En büyük gücümüz kadınlardır

CHP Gölcük İlçe Kadın Kolları toplantısında konuşan il başkanı Yalçın Kuşkan, “2014 yılında belediyeler CHP'nin yönetiminde olmalı. En büyük gücümüz kadınlardır” dedi

CHP Gölcük İlçe Kadın Kolları tarafından Değirmendere Dereağzı Kafe`de “Birlik ve Beraberlik” kahvaltısı düzenlendi. İlçe kadın kolu başkanı Semra Türken`in ev sahipliği yaptığı kahvaltıya partili bayanların ilgisi hayli yüksekti. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP Kocaeli Kadın İl Kolları Başkanı Sevim Özen, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri`nin de katıldığı kahvaltıda, Türken tarafından, yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verildi. 

 
BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
“Geçmişimizin gücüyle yarınlar için bugün omuz omuz çalışacağız” diyen Semra Türken, "Bizler birlik ve beraberlik içinde çalışacağız. Ben atanmış başkan olarak göreve başladım ama 22 Aralık sonrası sizlerinde desteği ile seçilmiş başkan olacağım" şeklinde konuştu. Kahvaltıda konuşma yapan il başkanı Yalçın Kuşkan ise şöyle konuştu: "Kadın kollarının partimiz için çok büyük önemi var. Şuan kadınların yüzde 59 ile yüzde 60`ı genelde AKP`ye oy veriyor. Biz bunu azaltacağız, bir dahaki seçimi, inanıyoruz ki bayan arkadaşlarımız sayesinde alacağız. 
 
KAPIYI KOLAY ÇALAR
Erkekler her kapıyı çalmakta zorlanıyor ama bayanlarımız sayesinde her kapıyı çalacağız. 2014 yılında belediyeler CHP'nin yönetiminde olmalı. En büyük gücümüz kadınlardır, birlik ve beraberlik içinde amacımıza ulaşacağız." İl Kadın Koları Başkanı Sevim Özen ise kadın kolları olarak ilçelerle beraber çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini ve CHP`yi önümüzdeki yerel seçimlerde başarıya taşıyacak en büyük gücün kadınlar olduğunu belirtti. 
 
GÖLCÜK AKP`NİN KALESİ
Böylesine güzel bir organizasyonda CHP`li kadınları bir araya getirdiği için Türken`e teşekkür eden Özen, Gölcük ilçesini tekrar CHP`nin kalesi yapmak için çaba sarf edeceklerini söyledi. CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri de her başarılı erkeğin arkasında bir bayanın olduğuna vurgu yaparak, “Sakarya`da 20 yılın sonunda bir kadın milletvekili çıkardık. Bunda şüphesiz kadın kollarımızın başarısı var. Erkeklerin her kapıyı açması mümkün değildir. Ama kadınlarımız her kapıyı açabilir” şeklinde konuştu.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ