KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1666 TL
  • 6.7111 TL
  • 7.9935 TL
Kocaeli Zirve
“Laf yetiştireceğine artık iş yapmaya başla”
“Laf yetiştireceğine artık iş yapmaya başla”
Siyaset
22 Haziran 2019 Cumartesi 11:51

“Laf yetiştireceğine artık iş yapmaya başla”

Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in geçtiğimiz gün yapmış olduğu iddialı açıklamalara sert bir şekilde cevap verdi

Geçmiş dönem İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan dönemi ile ilgili açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in, belediye makamında basına vermiş olduğu iddialı demeçlerde Cumhur İttifakı'nın adayı Mimar Sibel Gönül'ün de adını vermişti. Açıklamaların ardından Hürriyet'e sert bir şekilde cevap veren Gönül, "Sayın Hürriyet, oraya buraya laf yetiştireceğine artık iş yapmaya başla. Karalamalar, kirletmeler, iftira atmalar Hürriyet'e yakışır hareketler. Eğer ki bir kanunsuzluk var ise savcılıklar 24 saat açık, adli makamlar gereğini yapar" dedi.

"KARALAMALAR, İFTİRALAR YAKIŞIR HAREKETLER"

Geçtiğimiz gün açıklamalarda bulunan Hürriyet'e cevap veren Cumhur İttifakı'nın İzmit Belediye Başkan Adayı olarak 31 Mart seçimlerine giren Mimar Sibel Gönül, "Hürriyet, son 10 yılda İzmit Belediyesi'nin kaç proje yaptığını ve bu projelerden kaçını dışarıya yaptırdığını da açıklasın. Yüzlerce ihale edilen proje işi içinden iki tane muhammen bedelin ve asgari ücret tarifesinin de altında olan proje firmamızca çizilmiş ise bu durum Hürriyet'in belediye personelinin proje çizeni değil kontrol edeni olduğunu bile bilmediğini gösteriyor. Hürriyet'in kaç projesi var ve bu projelerin kaçını belediye personeline yaptıracak göreceğiz" şeklinde konuştu.

"KANUNSUZLUKLAR VARSA ADLİ MAKAMLAR GEREĞİNİ YAPAR"

Açıklamalarına devam eden Gönül, "Karalamalar, kirletmeler, iftira atmalar Hürriyet'e yakışır hareketler. Buradan da anlaşılan o ki Hürriyet'in konuşacak başka hiçbir konusu yok. Eğer ki bir kanunsuzluk var ise savcılıklar 24 saat açık, adli makamlar gereğini yapar. Fakat Hürriyet'im karalama kampanyası ile şimdiden hiçbir hizmet yapmayacağını, insanların algısını değiştirmekten başka yeteneğinin ve bilgisinin olmadığını görmekteyiz. Hürriyet artık çalışmaya ve öğrenmeye başlamalıdır. Belediyecilik nedir, proje nedir, ne değildir öğrenmeli. Sonra da artık o koltuğun hakkını vermeli ve İzmit halkına hizmet etmelidir. İzmit sizden hizmet bekliyor, kuru laflar değil. Unutmasın ki belediye başkanlığı makamı şikayet makamı değil, hizmet etme makamıdır" ifadelerini kullandı.

 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ