KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Mahmut Civelek zorbaca davranıyor
Mahmut Civelek zorbaca davranıyor
Siyaset
08 Aralık 2011 Perşembe 12:58
  • 1881
  • 9

Mahmut Civelek zorbaca davranıyor

HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan, kongrelerini yapmakta olan AKP’ye çattı. Pekcan, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in kongreleri yaparken zorbaca davrandığını ileri sürdü

HAS Parti İl Teşkilatı, haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Parti binasındaki toplantıda il başkanı Erol Pekcan, AKP`ye çattı. ‘Dersim` tartışmalarından, şike olaylarından bahseden ve eleştirilerde bulunan il Pekcan, AKP İl Teşkilatı`nın kongre sürecinde izlediği  yöntemle ilgili de eleştirilerde bulundu. Pekcan, “Mahmut Civelek, kapı arkalarında ikna çalışmaları yapıyor. İkna edemezse kongreler iptal ediliyor. Zorbaca baskı uygulanıyor” dedi.
 

CAHİLCE AÇIKLAMLAR
Pekcan, hükümet ile CHP arasındaki ‘Dersim` tartışması ve Şike Yasası`na değinerek söze başladı. Pekcan, “Cumhurbaşkanı şike olayını veto etti. Bunu yaparken de ‘nerden yaptım` dercesine heyecanlandı. Çok cahilce ve tatminsiz açıklamalar yapılıyor. Tayyip Erdoğan`ın, Abdullah Gül`e ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`na ‘Benim sayemde buradasınız dediğine eminim. AKP, CHP ve MHP liderlerini hayretle izliyoruz. Şike olayına BDP hariç herkesin sessiz kalması bizi şaşırtıyor” diye konuştu.
 

KAPI ARAKALARINDA İKNA
Ulusal gündemi değerlendirdikten sonra AKP`nin kongre süreçlerini yorumlayan Pekcan, “Otoriter ve güçlü bir yapıyla AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, başkan adaylarını kapı arkalarında ne yapıp edip ya ikna ediyor, yada ikna edemediği için kongreyi iptal ediyor. Türkiye`yi Kocaeli`yi yöneten bir siyasi partinin, zorbaca baskı uyguluyor olması ne kadar doğrudur?” ifadelerini kullandı. Konuyla ilgili daha fazla konuşmayı tercih etmeyen Pekcan, AKP İzmit İlçe Teşkilatı`nın kongresinde yaşanan bir olaya değinmeden edemedi.
 

GEÇER`E KAPIMIZ AÇIK
Pekcan, HAS Parti`den istifa ederek AKP`ye geçmeye hazırlanan eski il başkan yardımcısı Ayhan Geçer  için şunları söyledi: “Ayhan Geçer`in partimize ilk geldiğinde bayrak dolu çuvalı taşıdığı günü unutamam. Ayhan Geçer bizim için kıymetli biri. Buradan ayrılırken siyasette hedefleri olduğunu söyledi ve AKP`de bir yerlerde olacağını düşünerek ayrıldı. AKP`liler söz vermiş kendisine ama yönetime dahi almamışlar. Siyasette kapı kapı gezmek itibarı azaltır. Başarılı olmasını arzu ediyorum. Kapımız açık.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ