KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Manavlar’dan Zeki Aygün’e sert tepki!
Manavlar’dan Zeki Aygün’e sert tepki!
Siyaset
16 Ocak 2019 Çarşamba 13:31
  • 19987
  • 4

Manavlar’dan Zeki Aygün’e sert tepki!

Derince AK Parti Belediye Başkan adayı Zeki Aygün’ün 2016 Nisan ayında yaptığı bir konuşamaya Manavlar Platformu’ndan sert tepki geldi.

Bu kentin yerlisi ve gerçek sahibi olan manavlar AK Parti’nin Derince Belediye Başkan adayı olan eski milletvekili Zeki Aygün’ün 2016 Nisan ayında yaptığı kendilerini rencide eden konuşmayı unutmayarak tekrar gündeme getirdiler. Kürsüde milletvekili olarak yaptığı konuşmada Zeki Aygün Manavları mikro milliyetçilik yapmakla suçlamış ve PKK gibi bölücü örgütlenmenin temelini atmakla itham etmişti. Zeki Aygün’ün sözlerini hiç unutmamış Manavlar ve şimdi yaptıkları toplantıda 31 Mart’taki yerel seçimlerde gerekeni yapacaklarının kararını almışlar.

İşte MANAV PLATFORMUNUN alığı karar ve yaptığı yazılı açıklama;

“Zeki Aygün; Çok değil 2016 Nisan ayında kentlilik bilinci adı altında yapılan ve Kocaeli’de yaşayan Manav’ların kültürünü yaşatmak adına yapılan çalıştayda” Mikro milliyetçilik yapıyorsunuz ve bu yaptığınız PKK gibi bölücü örgütlenmenin temelini atıyor” diyerek adeta bizleri (Manav’ları) bölücü bir millet yapmaya çalışan kişidir.

O dönemin milletvekili olan, söz de onur konuğu, protokol olarak davet edilen Sayın Zeki Aygün; projemizin amacını anlayıp bizlere destek olacağına, siz bu kentin evlatlarısınız değerisiniz diyeceğine, yapmış olduğu bu telafisi olmayan yanlış konuşmayla hafızalarımızda kötü bir anı olarak yerini almıştır.

Mevlana’nın da dediği gibi;

‘Edepli edebinden susar, edepsiz ben susturdum zanneder’ sözüyle biz ne o kara günü unuttuk nede Sayın Zeki AYGÜN’ü.

Edebiyle gelen, lütufla giderse manavları bölücülükle örgütlenme ile aynı teraziye koyanlar da sandıkta cevabını laikiyle alır ve gider.

Bizleri bölücü millet gibi görmesi tarafımızca kabul edilir bir durum değildir ve asla böyle bir şey söz konusu olamaz.

Bu şehirde ev sahibi de söz sahibi de manavlardır ama hiçbir zaman sizci-bizci ya da sen manav değilsin öteye git demeyip; hep beraber bir olup bütün olmaya özen gösterdik..

Bizim hiçbir zaman ne toprakçılık ne fitne fesatçılık nede vatanımızı bayrağımızı bölme çabamız gayemiz olmadı olmaz olamaz da.

Manavlar devletine, milletine, bayrağına, örf ve adetlerine sadık Türk oğlu Türk’tür..

Manav’ların yoğun olarak yaşadığı bölgelerden biri olan Derince belediyesine bu düşünceye sahip birinin aday olması demek; bizlere o konuşmasının cevap  hakkının doğduğu gün demektir..

#Manavlarunutmaz”

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum
default photo
Yazan: Kandralı

Manavistanı Manavlar idâre etsin bikere de. Rum ve Laz olmasın.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
Yazan: Ahmet parlak

#manavlarunutmaz#TheNorthRemembers gibi olmuş

0 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
dersini alırsın
Yazan: alperen

Sen milletvekilliği yaptın her girdiğin seçimde bu toprakların yerli halkı manavlardan oy istedin şimdi başkan adayısın utanmayacakmısın oy istemeye manavlar seçimde dersini verir

2 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
Yazan: Kırgın Hemşehri

Manavların açıklamalarına tamamıyla destek veriyorum. Zira 1 Kasım 2015 seçimlerinde, Stkmıza yapılan seçim öncesi ziyaret kapsamında TBMM'ye iadeyi ziyaret gerçekleştirmiştik. Zeki beyin arkadaşlar "hemşehri dernekleri oluşumunu" doğru bulmuyorum gibisinden açıklamaları, oraya gidiş maksatımızı tamamen öldürdü. Çok üzülmüştük. Stklar konusunda hassasiyetinden dolayı Cemil Yaman'a teşekkür ediyorum.

2 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ