KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Mecit Durmuş MHP’den istifa etti
Mecit Durmuş MHP’den istifa etti
Siyaset
06 Kasım 2012 Salı 13:29
  • 3049
  • 22

Mecit Durmuş MHP’den istifa etti

MHP Büyük Kurultayı’nda başkan adayı Koray Aydın’ı destekleyen il yönetim kurulu üyesi, eski milletvekili Cumali Durmuş’un kardeşi Mecit Durmuş, partiden istifa etti

MHP Kocaeli Teşkilatı`nda istifa depremi yaşanıyor. Kurultayın ardından destek verdikleri genel başkan adayı Koray Aydın`ın seçimi kaybetmesinin ardından bazı ilçe başkanları ve il yönetim kurulu üyeleri görevlerinden istifa etti. MHP İl Yönetim Kurulu üyesi ve eski milletvekili Cumali Durmuş`un kardeşi Mecit Durmuş, hem il yönetim kurulu üyeliğinden hem de partiden istifa etti.

 
BAHÇELİ`NİN SÖZLERİ İNCİTİCİ
Mecit Durmuş, genel başkan Devlet Bahçeli`nin kurultaydaki konuşmasını çok incitici bulduğu için parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Yazılı açıklama yapan Durmuş şunları söyledi: “ Kurultay`da seçimlerin sonuçlanmasının ardından kürsüye çıkan Devlet Bahçeli`nin yaptığı teşekkür konuşmasını çok incitici buldum. Bahçeli konuşmasında, ‘ Bugün başını kaldıran fitne, amacına ulaşmamıştır. Partimizi içten oyma ve etkisiz kılma girişimleri sonuçsuz kalmıştır. MHP`ye kurulan tuzaklar boşa çıkarılmıştır. İçimize sokulan dedikodu  ve entrika Türkiye sevdalısı  siz değerli dava arkadaşlarım tarafından yerle bir edilmiştir` sözleri beni derinden üzmeye sevk etmiştir. Bu açıklamaya muhatap kaldığımdan dolayı çok sevdiğim onur duyduğum evlatlarıma bırakabileceğim en büyük mirasım dediğim partimden ve üyeliğimden istifa ederek ayrılıyorum” dedi.
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ