KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele AKP birinci oldu
Başiskele AKP birinci oldu
Siyaset
15 Nisan 2010 Perşembe 15:26
  • 1183
  • 0

Başiskele AKP birinci oldu

AKP’de sandık müşahiti ve sandık başına düşen üye sayısı çalışmalarını en erken tamamlayan Başiskele ilçe teşkilatı, birinci oldu

AKP Başiskele İlçe Teşkilatı, genel merkez tarafından yürütülen sandık başına yüzde 10 üye çalışmalarında il birincisi oldu. Türkiye genelinde de dereceye giren Başiskele ilçe teşkilatının, hedefi ise sandık başına yüzde 30 üye sayısına ulaşmak. Seçim startını aylar öncesinden veren AKP, tüm teşkilatların sandık müşahidi ve yüzde on üye çalışmalarını oldukça sistemli takip ediyor. Tüm teşkilatların seçim işlerini dijital ortamda buluşturan genel merkez, teşkilatlarına OTP Token cihazı gönderdi. Teşkilatların belirledikleri sandık müşahidi adayları, dinamik şifreler üreten bu cihazla  sisteme giriliyor.

SMS İLE ONAY ALINIYOR
Genel Merkez, sisteme girişi yapılan tüm müşahit adaylarına cep telefonu üzerinden gönderdiği mesajla, müşahit yazıldığı sandık numarasını belirterek, müşahitliği kabul edip etmediğini soruyor. Müşahit yazılan kişinin “evet” onayının ardından sistemden sandık müşahidi olarak onaylanıyor. Oldukça titiz bir çalışma yürüten teşkilatlar, an be an genel merkezin kontrolüne tabi tutuluyor. Genel merkezin ve il teşkilatının talimatlarını harfiyen yerine getiren ve işi şansa bırakmayan AKP Başiskele İlçe Teşkilatı, bu alanda da örnek oldu.

159 SANDIK MÜŞAHİDİ
Başiskele teşkilatı, 3`ü kadın kollarından, 3`ü gençlik kollarından, 3`ü ana kademeden ve 1`i sandık başkanı olmak üzere toplam 9 kişiden oluşan her sandık için müşahit, çalışmalarını tamamladı. 159 sandığın sandık müşahitlerini belirleyip genel merkezden onay aldı. Bunun yanı sıra her sandık için yüzde 10 üye çalışmasını tamamladı.

Çalışmalarını en erken tamamlayan Başiskele ilçe teşkilatı, Kocaeli`de birinci olmanın yanı sıra, Türkiye sıralamasında da dereceye girdi. Teşkilatlar içerisinde en başarılı ilçe seçilen Başiskele ilçe teşkilatı, yine adını birinciliğe yazdırdı.

HEDEFİMİZ YÜZDE 30 ÜYE
Partinin önde gelenlerinden övgü dolu sözlerle birlikte teşekkür alan Başiskele teşkilatı, her sandık için yüzde 30 üye çalışmasına başladı. Başiskele ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu, seçim koordinasyon merkezi başkanı Fahri Uslu ve seçim işleri başkanı Mehmet Öztürk, konuyla ilgili bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda seçim işleri başkanı Öztürk, sistemli çalışmanın neticelerini almaya başladıklarını, hedeflerini daha yüksek tutmaları gerektiğini ve iki haftada sandık başına yüzde 30 üye sayısına ulaşacaklarını kaydetti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ