KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Meclisin gündemi POSCO
Meclisin gündemi POSCO
Siyaset
23 Kasım 2017 Perşembe 13:30
  • 1286
  • 0

Meclisin gündemi POSCO

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) dün akşam gündem POSCO’ydu. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, bugün sabahın ilk ışıklarına kadar süren meclis oturumunda POSCO’yu konuştu

Meclis sabahlara kadar Torba Yasa tasarısı görüşmelerine devam ederken dünkü görüşmeler de Posco fabrikasından çıkartılan işçileri gündeme getiren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar AKP Kocaeli Milletvekillerine seslenerek bu konu da sessiz kalmamalarını ve ortak bir çözüm getirilmesi gerektiğini söyledi.

 

AKP MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ

Akar 2011 yılında kurulan ve 2013 yılında üretime geçen Posco fabrikasının Türkiye’de soğuk hammadde üreten tek fabrika ve gerekli olduğunu belirtirken çalışanların sadece sendika üyesi olduğu için yüz kızartıcı suçlardan dolayı işlerinden çıkartılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

 

Genel Kurul da AKP Kocaeli Milletvekillerine de seslenen Akar, mağdur edilen işçileri birlikte ziyaret ederek ortak bir çözüm getirmeleri gerektiğini söyledi.

 

SENDİKA BİR HAKTIR

 Sendikalı olmanın bir anayasal hak olduğunu belirten CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, bu hakkı kullanan işçilerin fabrika tarafından yüz kızartıcı suç bahanesi ile işten çıkarmasına izin vermemeleri gerektiğini söyledi.

Akar, AKP Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Zeki Aygün’ün takipçisiyiz sözlerine karşılık vererek şunları söyledi;  Gelin, hep birlikte, özellikle iktidar partisi milletvekili, benim kentimin milletvekili arkadaşlarıma sesleniyorum.

 

AKP MİLLETVEKİLLERİNİ GÖREN YOK

ZEKİ AYGÜN (Kocaeli) - Haydarcığım, merak etme, takip ediyoruz.

HAYDAR AKAR (Devamla) - Bu işi hep birlikte düzeltelim diyorum. Evet, cumartesi günü, muhtemelen cuma günü ziyaret edeceğim, Zeki Bey sizi de bekleriz, kaçmayın’’ diyerek biran önce bu mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini söyledi.

Akar, Kocaeli de çalışanların yüzde 44’ünün asgari ücretle çalıştığının altını çizerek AKP Milletvekillerinin Kocaeli’de zaman zaman yaşanan bu sorunlara karşı ilgisiz de olduklarını söyledi.

 

DİĞER HABERLER

Büyükakın’dan ‘sosyal medya’ mitingi

Büyükakın’dan ‘sosyal medya’ mitingi

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ve İl Başkanı Emre Kahraman’ın moderatörlüğünü üstlendiği Sosyal Medya Mitingi’nde binlerce genç ile buluştu. Büyükakın, gençlerle ilgili projelerden kent yönetimine, adaylarla ilgili değerlendirmelerinden Gebze’deki Hünkar Çayırı’na, ekolojik turizmden, ulaşım projelerine kadar pek çok konuda gelen sorulara yanıt verdi

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ