KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Mehmet Acar çekildi Salih Çakır ısrarlı
Mehmet Acar çekildi Salih Çakır ısrarlı
Siyaset
01 Aralık 2011 Perşembe 16:19
  • 2326
  • 12

Mehmet Acar çekildi Salih Çakır ısrarlı

AKP İzmit İlçe Teşkilatı’nda beklenen oldu ve daha bir kaç gün önce başkan adaylığını açıklayan Mehmet Acar, Ali Korkmaz lehinde çekildiğini ilan etti, diğer aday Salih Çakır ise ısrarla adaylığını sürdürüyor

AKP İzmit İlçe Teşkilatı, yarın kongresini yapacak. Ay Işığı Kültür Merkezi`nde saat 13.00`de gerçekleşmesi beklenen kongrenin yapılıp yapılmayacağı şuan için belirsiz. Çünkü, genel merkezin göreve devam etmesi yönünde karar verdiği mevcut ilçe başkanı Ali Korkmaz ne yazık ki rakipsiz değil. Eski ilçe yöneticisi Salih Çakır, sürecin en başından itibaren Korkmaz`ın en güçlü rakibi olarak çalışma yapıyor. Çakır`dan sonra henüz bir kaç gün önce ilçe gençlik kolları kurucu başkanı Mehmet Acar da adaylığını açıklamıştı.
 

ADAYLIK AÇIKLAYACAKTI
Acar, adaylığını resmi bir şekilde ilan etmeyi düşünürken beklenen açıklama geldi ve çekildiğini açıkladı. Acar`ın, henüz geçtiğimiz günlerde Korkmaz aleyhinde gazetemize demeçler verirken, Korkmaz lehinde çekildiğini açıklaması dikkat çekiciydi. İlçe binasında bir basın açıklaması gerçekleştiren Acar, neden aday olma kararı aldığını Korkmaz ile aralarındaki diyalog eksikliğine bağladı. Acar, “Dost ortamında yapılan sohbetler yanlış aksettirilerek AKP`ye zarar veriyor” dedi.
 

DİYALOG EKSİKLİĞİ VARDI
Acar, yazılı açıklamasında şu cümlelere yer verdi: “Ben bundan önce adaylıktan feragat eden Ali Şişman ile hareket ediyordum. Ali Korkmaz ile diyaloğumuz kopunca arkadaşların ısrarı üzerine aday olmaya karar verdim. Araya giren bazı arkadaşlar sayesinde Ali Korkmaz ile tekrar diyalog kurduk ve gidişatın AKP kadrolarına zarar vereceğini düşünerek adaylıktan geri çekiliyorum. Mevcut ilçe başkanımızda gerek bilgi, birikim, eğitim, donanım vardır. Halk insanı Ali Korkmaz lehinde adaylığımı çekiyorum.
 

PAZARLIK SÖZ KONUSU DEĞİL
Başkanımız başarılıdır bizim sevdamız Pazar kadar değil mezara kadardır.” Korkmaz için daha bir kaç gün önce ‘Süreci yönetemiyor` şeklinde açıklamalar yapan Acar`ın bu sözlerini hatırlatan gazetecilere Acar, “Süreç hızlı ilerliyor. Diyalog eksiliği bu noktaya getirdi. Diyalog kurunca ekibimle bu konuyu görüştüm ve durumu yanlış yorumladığımızı anladık” şeklinde cevap verdi. Acar, ilçe yönetimine girip girmediğini soran gazetecilere, “11 yıldır bu partinin içindeyim. Bu zamana kadar hiçbir şeyin pazarlığını yapmadım. Görev verilirse alırım” diye konuştu.
 

ÇAKIR ÇEKİLMİYOR
Gelişmeler üzerine konuştuğumuz mevcut ilçe başkanı Ali Korkmaz, yarın kongreyi mutlaka yapacaklarını söyleyerek, “Herhangi bir ertelenme olmayacak. İzmit ilçe olarak bu kongreyi yapacağız. Ben bu kongrenin birlik ve beraberlik içinde yapılmasını diliyorum” dedi. Korkmaz, bütün gün delegelerle bir araya geldi, özel toplantılar yaptı. Korkmaz her ne kadar kongrenin ertelenmeyeceğini söylese de Çakır çekilmediği taktirde kongrenin tıpkı Derince, Gebze ve Dilovası`nda olduğu gibi erteleneceği iddia ediliyor. Öte yandan Korkmaz`ın en güçlü rakibi Salih Çakır, çekilmemekte ısrarlı. Çakır ile Civelek, akşam saatlerinde yine bir araya gelecek. Çakır`ın destekçileri, kesinlikle geri adım atılmamasını istiyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ