KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Devlet Konservatuarı ilk mezunlarını verdi
Devlet Konservatuarı ilk mezunlarını verdi
Eğitim
17 Haziran 2010 Perşembe 14:25
  • 1398
  • 0

Devlet Konservatuarı ilk mezunlarını verdi

KOÜ Devlet Konservatuarı ilk mezunlarını verdi. 2009-2010 Akademik yılda 20 öğrenci KOÜ Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Devlet  Konservatuarı ilk mezunlarını dün verdi. 2006 yılında eğitim vermeye başlayan konservatuarda 2009-2010 akademik yılı bitiminde Türk Müziği, Müzikoloji, Müzik Bölümü ve Piyano, Arp, Gitar Ana Sanat Dalı`dan 20 öğrenci mezun oldu. KOÜ Anıtpark kampüsü  toplantı salonunda düzenlenen mezuniyet törenine KOÜ Rektör Baş Danışmanı Prof Dr. Yusuf Çağlar, mimarlık ve tasarım fakültesi dekanı Prof. Dr. Kamuran Öztekin, konservatuar müdürü Prof. Dr. Reşat Başar,  konservatuar  öğretmenleri, bölüm başkanları ve aileler katıldı.
 

TAM ZAMANLI EĞİTİM
Saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan törende bir konuşma yapan konservatuar müdürü Prof. Dr. Reşat Başar, KOÜ Devlet Konservatuarı`nın Türk müziği bölümü ile özgün bir konservatuar olduğunu söyleyerek, “Konservatuarımızda  yarı zamanlı eğitimi tam zamanlı eğitime çevirmek için çalışmalar başlattık. Sizlerin önemli orkestralarda görev alamasını temenni ederek başarılar diliyorum. Bizim amacımız sanata duralı insanlar yetiştirmek” dedi.  Konuşmaların ardından mezun olan öğrencileri tanıtan bir slayt gösterisi gerçekleştirildi ve ardından öğrencilere diplomaları verildi.  Öğrenciler müzik dinletisi ile okula veda etti.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Sağduyulu
Yazan: Herekeli

Filistin de onca şehit verilirken müzikli açılışta ne oluyor

1 Beğendim
0 Beğenmedim
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ