KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1666 TL
  • 6.7111 TL
  • 7.9935 TL
Kocaeli Zirve
Mesai bitimi makam araçları parka
Mesai bitimi makam araçları parka
Siyaset
Nabi Yazıcı
16 Mayıs 2019 Perşembe 14:06

Mesai bitimi makam araçları parka

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile yaptığı değerlendirme toplantıları sonrasında tasarrufa yönelik çeşitli kararlar aldı.

Bu kararların ilki kullanılan makam araçları ile ilgili oldu. Şener Söğüt, mesai bitimi sonrasında tüm makam araçlarının otoparka çekileceğini ve gereksiz kullanıma izin verilmeyeceğini söyledi. 2019 yılında da çeşitli etkinlikler iptal edilirken, bunun başında da düzenlenen güreşler yer aldı. Her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen Altın Kiraz Festivali kapsamında ki Sevindikli Yağlı Güreşlerinin bu sene iptal edildiği öğrenildi.

Körfez Belediyesi, yine geleneksel olarak her yıl kutlanan Altın Kiraz Festivali’ni bu sene sade bir organizasyon ile kutlayacak ve tasarrufa gidilecek.

Burslar kalabilir

Körfez Belediyesinde yaklaşık 3 bin 500 öğrenciye verilen ve bu sene ilk taksiti ödendikten sonra devam edilmeyen öğrenci burslarında da henüz kesinlik kazanılmadı. Kaynak bulunması halinde bursların ödenmesi için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ