KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Meşaik Karakuş: Aday değilim
Meşaik Karakuş: Aday değilim
Siyaset
02 Aralık 2009 Çarşamba 18:06
  • 2367
  • 0

Meşaik Karakuş: Aday değilim

Gebze CHP’de mevcut ilçe başkanı İsmet Kara’nın karşısına aday olarak çıkması beklenen eski ilçe başkanı Meşaik Karakuş, aday olmayacağını açıkladı

İzmit ilçe dışında delege seçimlerini tamamlayan CHP, ilçe kongrelerini önümüzdeki ay içinde yapacak. 5 bin 700 kayıtlı üyesi bulunan CHP Gebze İlçe Örgütü de delege seçimlerini yaptı, şimdi kongreyi bekliyor. 400 kongre, 690 ön seçim delegesi seçilen Gebze`de mevcut ilçe başkanı İsmet Kara kongrede yeniden aday olacağını açıkladı. Kara`nın karşısına aday olarak çıkması beklenen eski ilçe başkanı Meşaik Karakuş, aday olmadığını açıkladı. Karakuş, “Gebze`de inşaat işi yapıyorum, krizden dolayı işlerim bir hayli geriledi. İşlerimi düzene sokmam gerekiyor. Yoğunluk artacak, bu nedenle aday değilim” dedi.
 

BASKI VAR, AMA...
Kongrede mevcut ilçe başkanı İsmet Kara`nın karşısına aday olarak çıkmasına kesin gözüyle bakılan eski ilçe başkanı, makine mühendisi Meşaik Karakuş, “Aday olmam konusunda tabandan istek ve baskı var. Gelen taleplere yanıtımı net olarak verdim, bu dönem kesinlikle aday değilim. İşlerim çok yoğun, yeterli mesaimi veremeyeceğimi düşünerek işgal edeceğim bir koltukta oturmak istemiyorum” diye konuştu.
 

İYİ NOKTADA DEĞİL
Gebze`de tabanı bulunan, partililer arasında sevilen bir isim olan Meşaik Karakuş, iki dönem önce atamayla ilçe başkanlığına getirildi. 2005 yılında Cevdet Barış`ın il başkanlığı döneminde il yönetim kurulu üyesi ve 2007 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı oldu. Karakuş, CHP`nin Gebze`de iyi bir noktada olmadığını söyledi.
 

PAS GEÇİYORUM
Mevcut ilçe yönetimine karşı çok fazla eleştiride bulunmak istemediğini, fakat partinin Gebze`de asla layık olduğu noktada bulunmadığını söyleyen Karakuş, “CHP köklü bir partidir. Dahi iyi idare edilmesi, yönetilmesi gerekir. Parti içi kısır döngüler, küçük hesaplar bu köklü partiyi kamuoyu önünde çok rencide ediyor. Parti tabanındaki istek ve benim aday olmam noktasındaki talep mutluluk verici, ama bu dönem pas geçeceğim” diye konuştu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ