KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
MHP, Büyükşehir adayını belirledi
MHP, Büyükşehir adayını belirledi
Siyaset
14 Kasım 2012 Çarşamba 10:49
  • 4404
  • 25

MHP, Büyükşehir adayını belirledi

MHP, Büyükşehir’e, Kocaelispor’un efsane kaptanı Saffet Sancaklı’yı aday göstermeye hazırlanıyor

4 Kasım`da yapılan genel başkanlık kurultayının ardından istifa sıkıntılarını erken atlatan MHP Kocaeli Teşkilatı, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlere kilitlendi. Kocaeli`deki 13 belediye başkanlığının 6`sına talip olduklarını söyleyen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AKP ve CHP`yi şaşırtacak adaylarla seçmenin önüne çıkacaklarını söyledi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Kocaelispor`un efsane kaptanı ve eski milli futbolcu Saffet Sancaklı`yı aday göstermeye hazırlandıklarını belirten Ünlü, “Saffet Sancaklı, büyükşehir belediye başkan aday adaylarımız arasındadır” dedi.     

 
SANCAKLI BÜYÜKŞEHİR`DE 
2014 yerel seçimlerinde Kocaeli`nde kıran kırana bir yarışa hazır olduklarının altını çizen Ünlü, Büyükşehir`e partinin MYK üyeliğine seçilen Saffet Sancaklı`yı aday gösterebileceklerini belirterek, “Saffet Sancaklı, Kocaeli`de çok popüler ve sevilen bir isimdir. Kocaelispor`da yıllarca top oynadı, goller attı. 2007 ve 2011 genel seçimlerinde partimizde milletvekili aday adayı oldu. Siyasette tecrübe sahibidir. Şimdi partimizin MYK üyesidir. Kocaeli, yapacağımız sürprizlere hazır olsun” ifadesini kullandı.
 
6 BELEDİYE BİZİM OLACAK 
Kocaeli`de 13 belediyeden 6`sını kazanacaklarını belirten Ünlü, hangi belediye başkanlıklarını kazacaklarını önümüzdeki ay içinde açıklayacaklarını söyledi. Trendlerini yükseltecek plan ve projelerle yola çıktıklarını vurgulayan Ünlü, hiç kimsenin beklemediği sonuçlar alacaklarını belirtti. Ünlü, “Şunu belirtmek isterim ki, MHP`de hiç kimsenin önü kesilmeyecektir. Her partilimizin aday adayı olma hakkı vardır. Ancak, hedefimiz seçim kazanmaktır. Elimizi taşın altına koyduk ve seçimi alabilecek adaylarla yürüyeceğiz” dedi.
 

SAFFET SANCAKLI KİMDİR?   

MHP`nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı göstermeye hazırlandığı Kocaelispor`un efsane kaptanı ve eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, 27 Şubat 1966 yılında eski Yogoslavya`nın Tutin şehrinde doğdu. Küçük yaşlarda futbola başladı. Sancaklı, iki kez Kocaelispor`a transfer oldu. Kocaelispor`da 1991-94 yılları arasında oynadığı 108 maçta 37 gol attı. 1995-96 yılında ikinci kez transfer olduğu Kocaelispor`da bu kez 35 maçta 16 gol atarak büyük başarı göstererek Kocaelispor`a Türkiye kupasını kazandırdı. Süper ligde toplam 130 gol atarak adını 100`ler kulübüne yazdırdı.
Uzun yıllar ilimizde futbol oynayan ve kazandıklarıyla ilimizde yatırımlar da yapan Sancaklı, 2007 genel seçimlerinde MHP`den İzmir`den milletvekili aday adayı oldu. 2011 genel seçimlerinde ise İstanbul 2. bölge 5. sıra milletvekili adayı olan Sancaklı, milletvekili seçilememişti. Son olarak 4 Kasım günü Devlet Bahçeli`nin 6. kez genel başkan seçildiği büyük kurultayda Bahçeli`nin listesinden Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi seçildi.  
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ