KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
MHP kaynıyor
MHP kaynıyor
Siyaset
17 Aralık 2011 Cumartesi 11:12
  • 2797
  • 12

MHP kaynıyor

Suların bir türlü durulmadığı MHP’de ortalık iyice karıştı. Gruplaşmaların ayyuka çıktığı, ağır hesaplaşmaların yaşandığı il başkanı Celalettin Yaylak’ın, kendi ilçe başkan adaylarını belirleyip genel merkeze sunduğu belirtildi

HER GÜN YENİ SENARYO
Kongre sürecinin startını veren MHP için için kaynıyor. Partide hemen her gün yeni senaryolar yazılıyor, yeni iddialar ortaya atılıyor. Bu durum partide huzursuzluk ve kutuplaşma oluştursa da ardı arkası kesilmiyor. Son iddiaya göre; İzmit ilçe başkanı Aydın Ünlü il başkanlığına aday ve il başkanı Celalettin Yaylak, bu yüzden görevden alınmasını istedi.
 

BİR OPERASYON DAHA!
Çalkantı sadece il ve ilçe teşkilatları arasında yaşanmıyor. Ağır hesaplaşmalardan kadın kolları da nasibini aldı. Göreve atanınca eski il başkanı Ruhi Çavdar`ın yönetimini tasfiye eden Yaylak, eski il yöneticisi Hamza Güloğlu`nun eşi olan il kadın kolları başkanı Şükran Güloğlu`nu görevden aldırdı. Yaylak`ın Güloğlu`nun yerine Nuray Savcı Güçlü`yü önerdiği belirtildi.
 

ADAYLARINI BELİRLEDİ
Kongre takvimini açıklarken isteyen herkesin ilçe başkanlığına aday olabileceğini, herhangi bir baskı kurmayacaklarını açıklayan Yaylak, ilçe başkanlarını da görevden almayacağını söylemişti. Ancak ilçe başkan adaylarının çıkmaya başladığı bugünlerde Yaylak`ın kendi ilçe başkan adaylarını belirlediği ve genel merkeze sunduğu belirtildi.


İŞTE YAYLAK`IN LİSTESİ
İzmit: Salih Yeykan (il yöneticisi)
Gebze: Ferit Taşremir, Nevzat Coşkun (Devlet Bahçeli`nin başdanışmanı Recai Coşkun`un amcasının oğlu)
Çayırova: Oktay Kuvvet (il yöneticisi)
Darıca: Erkan Azeri
Dilovası: Selim Kara (mevcut ilçe başkanı), Metin Uzunok (Dilovası Belediye Meclisi üyesi)
Körfez: Ahmet Mercan (mevcut ilçe başkanı), Gürcan Kolay (mevcut il yöneticisi)
Derince: Çetin Kışan
Kartepe: Fehmi Aydın
Kandıra: Zekeriya Bayrak (mevcut ilçe başkanı)
Karamürsel: Halil Yarım (il yöneticisi)
Gölcük: Hüseyin Aslan, Yılmaz Çakıroğlu( il yöneticisi Hüseyin Çakıroğlu`nun kardeşi ve eski bakan Koray Aydın`ın sağ kolu olarak biliniyor)
Başiskele: İlçe teşkilatı yok.


SADECE 3 İLÇE BAŞKANI VAR
İl başkanı Celalettin Yaylak`ın genel merkeze sunduğu belirtilen listede en dikkat çeken nokta; 8 ilçe başkanının değiştirilmesi, Kandıra ilçe başkanı Zekeriya Bayrak, Körfez ilçe başkanı Ahmet Mercan ve Dilovası ilçe başkanı Selim Kara`nın koltuğunu koruması ve Başiskele ilçe teşkilatının yok sayılması oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ