KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
MHP, sağın sağına çekti
MHP, sağın sağına çekti
Siyaset
17 Kasım 2012 Cumartesi 13:07
  • 1206
  • 2

MHP, sağın sağına çekti

MHP ’nin 10. Olağan Kongresi’nde oluşan ülkücü ağırlıklı Merkez Yönetim Kurulu (MYK) sonrası Başkanlık Divanı’nda da ülkücüler ağır bastı.

Bir süredir “ Türkiye `nin bölünme tehlikesi” yaşadığını savunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , partiyi yıllardır tuttuğu merkez sağdan, sağın sağına taşırken, çalışma arkadaşlarını buna uygun olarak belirledi. MHP`de ikinci adam ise kurultay öncesi partiye dönerek Bahçeli`ye destek veren Şefkat Çetin oldu. Çetin, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. 

 
GENEL SEKRETER BÜYÜKATAMAN 
Daha önceki iki kurultayda parti yapısını merkeze çekmeye çalışan Bahçeli`nin oluşturduğu yeni yönetim, önümüzdeki dönemde partiyi daha sağa çekmeyi hedeflediğini gösterdi. Divan`da genel sekreterliğe kongreden önce bu görevi yürüten Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman getirilirken, yardımcılıklarını Abbas Bozyel ve Recep Dumanlı üstlendi. Şefkat Çetin, Atilla Kaya, Oktay Öztürk, Recep Dumanlı, Zuhal Topçu yeni yönetimde ülkücü kökenli isimlerden. 
 
FARUK BAL YENİ YÖNETİME GİRMEDİ 
Önceki Başkanlık Divanı`nda bulunan Edip Semih Yalçın, Mevlüt Karakaya, Sadir Durmaz, Tuğrul Türkeş , Ruhsar Demirel, İsmet Büyükataman ve Abbas Bozyel de yerlerini korudu. Yıllardır partinin genel başkan yardımcılığını yürüten Faruk Bal yeni yönetime girmedi. Bal`ın yürüttüğü Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevi Oktay Öztürk`e verildi. Tunca Toskay, Münir Kutluata, Reşat Doğru, Hamit Ayanoğlu, Mustafa Erdem de yeni yönetime girmeyen isimler arasında.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ