KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
MHP, sandık gönüllüsü ordusu kuruyor
MHP, sandık gönüllüsü ordusu kuruyor
Siyaset
09 Kasım 2010 Salı 10:07
  • 1594
  • 24

MHP, sandık gönüllüsü ordusu kuruyor

MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, sandık gönüllüsü ordusu kuracaklarını ve teşkilatlarda yeni bir yapılanmaya gideceklerini söyledi

Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı, haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirildi. Toplantı öncesi konuşan il başkanı Ruhi Çavdar 2011 genel seçimleri öncesinde sandık gönüllüsü ordusu kuracaklarını ifade ederek, “İl genelinde bulunan yaklaşık 3 bin 500 sandıkta görev alacak, sandık gönüllülerimiz olacak. Her sandığın görevlisi kendi sandığında oy kullanacak olan kişilerin sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamlarıyla ilgili incelemeler yaparak ilçe teşkilatlarına raporlar halinde sunacak. Mümkün olduğunca her sandıkta bir bayan ve bir erkek gönüllü duracak. Ayrıca işleri nedeniyle partimize katkı veremeyen arkadaşlarımız var. Bu yüzden ilçe teşkilatlarında yeni bir yapılanmaya gidilecek. Bunu da aralık ayının sonuna kadar yapacağız” dedi.
 

ORTAK PAYDADA BULUŞALIM
Ortak paydada buluşmak için hangi siyasi görüşten olursa olsun mensubu olduğu partiden ayrılan herkesle görüşeceklerini söyleyen Çavdar “Genel başkanımızın ‘devlet ve millet bekası adına güç birliği` projesi kapsamında teşkilatlarımız ziyaretlerine başladı. Bu proje sanki sadece bizim partimizde bir süre görev yapmış sonrasında ise bir şekilde ayrılmış olanlar için başlatılmış gibi düşünülüyor ama bu yanlış. Biz bugünki yaşanılanlardan memnun olmayan, kendi partisinde de mutlu olmayan tüm siyasetçileri ve vatandaşları ‘aynı ortak paydada buluşalım` diye ziyaret ediyoruz” şeklinde konuştu. Karaosmanoğlu ve ekibinin ortaya attıkları projeler konusunda vatandaşı artık inandıramadığını ve bu yüzden güven erozyonuna uğradığını ileri süren Çavdar, sözlerini şöyle sürdürdü:
 

KUR`AN-I KERİM DERSİ OLMALI
“Karaosmanoğlu SEKA belgeseli için taşıma sistemini yapmayı unutmuş. Çünkü oraya Başbakan`ı bile getirseler taşıma sistemi olmadığı için kimse gitmez. SEKA belgeselinin davetiyesi elime ulaşmadı, ulaşmış olsaydı da gitmezdim. Sekapark görüntü olarak güzel bir yer olabilir ama orada harcanan para ile çok daha iyisi yapılabilirdi.” Ülke gündemine de değinen Çavdar, Milli Eğitim Şurası`nın; ‘İstiklal Marşı ve andımızın okunmasına gerek yoktur` açıklamasıyla ilgili olarak “Sadece yazıklar olsun diyorum. Atatürk`ten, Türk milleti kavramından kim niye rahatsız olur? Allah AKP`ye izam versin, hidayet etsin, yanlış yoldan kurtulsunlar” dedi. Okullarda din derslerinin kaldırılmaması gerektiğini de söyleyen Çavdar, “Hatta isteğe bağlı olmak kaydıyla çocuklarımıza Kur`an-ı Kerim dersi de verilmelidir” ifadelerini kullandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ