KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
MHP seçime itiraz etti
MHP seçime itiraz etti
Siyaset
14 Eylül 2010 Salı 15:29
  • 3095
  • 15

MHP seçime itiraz etti

Derince ve İzmit’te bazı seçim pusulalarının usulsüz olduğunu ve seçim torbalarının ağzı açık şekilde seçim kuruluna getirildiğini iddia eden MHP, YSK’ya itiraz dilekçesi verdi

MHP İl Başkan Yardımcıları Şinasi Sarı, Fedai Okumuş ve Burhan Çağlar, Derince ilçe teşkilatından Alper Akyüz, İzmit ilçe teşkilatından Salih Köktürk ve Ahmet Yalçınöz dün Yüksek Seçim Kurulu`na itiraz dilekçesi verdi. Anayasa referandumundan sonra bazı torbaların ağzı açık şekilde YSK`ya getirildiği gibi pusulaların mühürsüz olduğunu da iddia eden MHP oyların yeniden sayılmasını istedi.
 

YIRTIK PUSULALAR
MHP`liler adına basın açıklaması yapan il başkan yardımcısı Şinasi Sarı şunları söyledi; “Derince İbni Sina İlköğretim okulu`nda iki, Hürriyet Lisesi ve İzmit`te bir çok sandıkta şüphelerimiz var. Arkası mühürsüz oy pusulaları olduğu gibi yırtık pusulalar da vardı. Seçim torbalarının ağzı mühürlenmeden açık şekilde seçim kuruluna getirildi.
 

ŞÜPHE AZALACAK
Adliye koridorlarında mühürlendi. Üstelik seçim torbaları getirilirken sandık görevlilerimiz dışında hiç bir kolluk kuvveti de yoktu. Bu nedenlerle İzmit 1. ve 2. Bölge ile Derince ilçelerimizdeki uygulamaya itiraz ediyoruz. Bu itirazımız belki Kocaeli`de seçim sonucunu değiştirmeyecek ama kamuoyundaki şüpheyi azaltacaktır.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ