KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
MHP, yılbaşı öncesi 6 adayını açıklayacak
MHP, yılbaşı öncesi 6 adayını açıklayacak
Siyaset
08 Ekim 2012 Pazartesi 13:30
  • 4082
  • 9

MHP, yılbaşı öncesi 6 adayını açıklayacak

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, yerel seçim öncesinde partisinde belediye başkan adayı olacak 6 ismi yılbaşına kadar açıklayacaklarını söyledi

İl Başkanı seçildikten sonra teşkilat çalışmalarına ağır veren Aydın Ünlü, 27 Ekim 2013 tarihinde yapılacak yerel seçimlere iddialı hazırlandıklarını söyledi. Kocaeli`nin 12 ilçe ve Büyükşehir Belediye başkanlıklarını elinde bulunduran AKP`ye büyük bir sürpriz yapacaklarını, ellerindeki birçok belediye başkanlıklarını alacaklarını vurgulayan Ünlü, Cumali Durmuş ile yollarının ayrılmasıyla teşkilat içinde yaşanan bölünmenin de kendisini etkilemediğini söyledi. Ünlü, “Biz işimize bakıyoruz, bizim ev ödevimiz vardır. MHP  Kocaeli kensidini kurultaya değil, seçime endekslemiştir” dedi.

 
SÖZÜMÜZÜ TUTACAĞIZ
Ünlü, “İl Kongresi öncesi teşkilatımıza sözümüz, vaadimiz vardı. Bunları söylediğimiz için teşkilat bize görev verdi. Benim görevim teşkilatıma verdiğim sözü yerine getirmektir. Bizimle yola çıkan ve yarı yolda ayrılanlar da bu partinin üyeleridir. Yarın yapılacak seçimde partimize oy vereceklerdir” dedi.
 
6 ADAY AÇIKLANACAK
Yılbaşına kadar 6 ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacaklarını söyleyen Ünlü, Büyükşehir ve diğer 6 ilçe belediye başkan adaylarını da yılbaşı sonrasında netleştireceklerini söyledi. Ünlü, “Yerel seçimde güçlü olduğumuz, belediye başkanlığını kazanacağımız ilçelerin belediye başkan adaylarını yılbaşına kadar açıklayacağız. Adaylarımızın isimleri de bellidir. Açıkladığımızda ise çok büyük sürprizler olacaktır” dedi.
 
40X40 DEVAM EDİYOR     
İl ve ilçe teşkilatlarının birlikte düzenlediği 40x40 eğitim çalışmalarının hedefine ulaştığını vurgulayan Ünlü, ortaya koydukları bu projede partinin ilkeleri, duruşu, siyasi bakışı ve ülke yönetimde söz sahibi olduktan sonraki yönetim anlayışını ortaya koyduklarını söyledi. Ünlü, “Teşkilatımızın parti içi eğitim modeli 40x40`tır. Bu projede önemli bir mesafe aldık. Bu perşembe günü İzmit ilçede 40x40 eğitim çalışmamız vardır. Teşkilat yöneticilerimiz İzmit`in farklı mahallerinde eğitim programlarını vereceklerdir. İzmit bizim için çok önemli bir ilçe ve yerel seçimde en iddialı olduğumuz ilçedir” ifadesini kullandı.
 
MHP SOKAKTA NASIL…
Ünlü, 40x40 eğitim programının tamamlanmasının ardından, 29 Ocak 2013 tarihinde partide genel bir durum değerlendirmesi yapacaklarını söyledi. Aydın Ünlü, “Kocaeli`de başlattığımız iktidar yürüyüşünde şimdiye kadar ne yaptık, nereye kadar geldik, bunun genel bir değerlendirmesini yapacağız. MHP sokakta nasıl, ne yaptı, nereye kadar geldi. Halk ve seçmenin bize karşı bakışını, bunun genel bir değerlendirmesini yapacağız. Kendimizi bileceğiz ki ona göre değerlendirmemizi yapalım” şeklinde konuştu.
 
3 BİN 220 SANDIK  
Kocaeli genelinde 3 bin 220 sandık kurulacağını söyleyen Ünlü, her sandık için üçer sorumlu görevlendireceklerini söyledi. Ünlü, “‘Seçim sandıkta kazanılır` sözü doğrudur. Sandık görevlilerimizin dikkati ve titiz çalışmaları sonuç getirecektir. Çünkü sandık sorumlularının görev ve sorumlulukları önemlidir. Oyların nasıl hile yoluyla başka hanelere yazıldığı sayım sırasında görüyoruz. İşte biz bunlara dikkat edeceğiz. Sandık sorumlularımızın bunlara dikkat etmeleri için eğiteceğiz” dedi. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ