KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
MHP’de 2 bin 200 üyenin kaydı silindi
MHP’de 2 bin 200 üyenin kaydı silindi
Siyaset
20 Aralık 2011 Salı 09:00
  • 1448
  • 6

MHP’de 2 bin 200 üyenin kaydı silindi

MHP’de il başkanı Celalettin Yaylak’ın genel merkeze verdiği raporun yankıları sürerken, ikinci şok Yargıtay’dan geldi. Yargıtay, başka partilere üye olduklarını gerekçesiyle MHP’nin ilimizdeki 2 bin 200 üyesinin kaydını sildi

MHP Kocaeli Teşkilatı`nda işler iyi gitmiyor. İl başkanı Celalettin Yaylak`ın partinin milletvekili adayları hakkında genel merkeze verdiği raporun yankıları sürerken, ikinci şok Yargıtay`dan geldi. Yargıtay, MHP`nin ilimizdeki 2 bin 200 üyesini sildi. Üyelikleri silinenlerin listesi il teşkilatına gönderildi. Üyelikleri silinenler arasında, il yöneticileri ve ilçe başkanları da bunuyor.
 

TINAZTEPE DP`Lİ ÇIKTI
Üyeliği silinenlerden biri de il başkan yardımcısı Ali Tınaztepe. Darıca eski ilçe başkanı olan Tınaztepe, 12 Haziran genel seçimleri sürecinde Gebze`de bir seçim bürosunun açılışı sırasında Darıca eski kadın kolları başkanı tarafından tartaklanmış, kafasına şemsiyeyle vurulmuştu.
 

İLÇE BAŞKANI DA VAR
Bu olaydan sonra Yaylak, Tınaztepe`ye başkan yardımcılığı görevini vermişti. Halen il başkan yardımcısı olan Tınaztepe`nin, Demokrat Parti üyesi olduğu ortaya çıktı. Yargıtay`ın, halen DP`ye üye olduğu belirlenen Tınaztepe`nin MHP`deki üyeliğini sildiği ortaya çıktı. Üyeliği silinen ilçe başkanının ise Derince ilçe başkanı Haluk Akyüz olduğu öğrenildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ