KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
MHP'de Ağdağ adaylığını açıkladı
MHP'de Ağdağ adaylığını açıkladı
Siyaset
30 Aralık 2010 Perşembe 12:44
  • 3296
  • 10

MHP'de Ağdağ adaylığını açıkladı

MHP'de Hamit Kuş ve Çağdaş Duyar'ın ardından il başkan yardımcısı Rıza Ağdağ da 'milletvekili aday adaylığını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi'nin genel seçim çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken, milletvekili aday adayları da tek tek ortaya çıkmaya başladı. Adaylığını açıklayan Gebze eski ilçe başkanı Hamit Kuş ve Darıcı eski ilçe başkanı Çağdaş Duyar'ın ardından Rıza Ağdağ da 'adayım' dedi. 20 yıl Derince Ülkü Ocağı Başkanlığı yaptıktan sonra, MHP il başkan yardımcısı olan Ağdağ, parti binasında bir açıklama yaparak milletvekili aday adayı olduğunu söyledi, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ağdağ'ın adaylık açıklamasına partililer büyük ilgi gösterdi.
 

İKTİDARA YAKINIZ
Ülkü Ocakları il ve ilçe başkanlarının da tam kadro hazır bulunduğu etkinlikte partililer il binasına sığmadı. Ağdağ'ın adeta gövde gösterisi yaptığı etkinlikte ilk sözü alan il başkanı Ruhi Çavdar, iktidarın kendisini vazgeçilmez sandığını ifade etti, 2011`deki seçimlerin de AKP`nin son seçimi olduğunu savundu. Çavdar'ın ardından konuşan Ağdağ da şu ifadeleri kullandı; “Bugün iktidara en yakın parti biziz. Adaylığımı açıklıyorum, taktir genel merkezin. Bize düşen görev MHP olarak gerçekleri herkesle paylaşmak, en yakınlarımıza bile tek tek anlatmak. Kimseye taviz vermeyelim, tüm kapıları tek tek çalıp anlatmamız gerekenleri anlatalım.”
 

RIZA AĞDAĞ KİM?

Artvin'e bağlı Yusufeli'de 1971 yılında dünyaya gelen Rıza Ağdağ iki çocuk babası ve evli. Yayımcı ve editörlük yaparken aynı zaman da Bahar Yayın Grubu'nun sahibi olan Ağdağ, 20 yıl Derince`de ocak başkanlığı yaptı, ardından da MHP İl Yönetim Kurulu'nda görev aldı. Ağdağ, şuan Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi okuyarak eğitimine devam ediyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ