KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
MHP’de bir istifa daha
MHP’de bir istifa daha
Siyaset
25 Aralık 2011 Pazar 15:32
  • 2656
  • 30

MHP’de bir istifa daha

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak’ın seçim raporunun basına sızmasından sonra il yönetiminde başlayan istifaların ardı arkası kesilmiyor. Daha önce istifa eden 3 yöneticiden sonra il başkan yardımcısı Dursun Daştangil istifa etti

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak`ın, milletvekili adaylarıyla  ve aday adaylarıyla ilgili genel merkeze yazdığı raporun yankıları sürüyor. Olumsuz görüşlerin kaleme alındığı raporun gazetemizde yayınlanmasından sonra rahatsızlıklarını dile getiren il yöneticiler, duruma tepki göstermek için istifa etmeye başlamıştı. Geçen hafta istifa eden il yöneticisi Yavuz Uzun, il başkan yardımcıları; Selim Özbek, Emre Deniz Bilgin ve Ercan Bayrak`tan sonra il başkan yardımcısı Dursun Daştangil, görevinden ve il yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.
 

ŞEHİT KARDEŞİYİM
İl Başkanına olan rahatsızlığı dile getiren ve partideki görevinden istifa eden Dursun Daştangil, “Bu dava uğruna 18 yaşındaki kardeşini şehit vermiş bir ülkücüyüm. Ortaya çıkan gerçekler benim davama leke sürmüştür, beni derinden üzmüştür. Seçim süreci boyunca birlikte çalıştığımız aday adayı veya aday arkadaşlarımız, kardeşlerimiz veya ağabeylerimizle ilgili ortaya atılan iddialardan dolayı, partili arkadaşlarımın üzüntüsünü görmezden gelemezdim.
 

KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM
Bu güne kadar hiç kimsenin adamı olmadığım gibi bundan sonra da kimsenin adamı olmayacağım. Hep doğru gördüğüm ve inandığım yerde oldum. Her zaman genel başkanımı takip ettim ve o doğrultuda hareket ettim. Bu gün gelinen noktada partimin de önünü açmak adına bulunduğum görevden istifa etmemin verdiğim en doğru karar olacağını düşünmekteyim. Aldığım bu karar tamamen şahsımla alakalıdır. Vicdanen rahatsız oldum. Göreve devam eden arkadaşlarıma da en ufak bir telkin niteliği taşımamaktadır” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ