KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
MHP’de destek açıklamaları başladı
MHP’de destek açıklamaları başladı
Siyaset
21 Aralık 2011 Çarşamba 09:28
  • 963
  • 1

MHP’de destek açıklamaları başladı

MHP Gebze İlçeye ve il başkanlıpına adayı olmayacağını söyleyen Nevzat Coşkun, il başkanı Celalettin Yaylak’a; Mersincik Mahalle başkanı da Emin Şimşek’e destek verdi

Kongre sürecine giren ve son günlerde il başkanı Celalettin Yaylak`ın genel merkeze yolladığı raporla sarsılan MHP`de aday ve destek açıklamaları gelmeye başladı. Gebze ilçe veya il başkan adayı olması beklenen MHP Gebze Belediye Başkan adayı Nevzat Coşkun, aday olmadığını açıkladı. Coşkun, il başkanı Celalettin Yaylak`ı da destekledi. Öte yandan MHP Mersincik Mahalle Başkanı Bekir Kaya ve yönetim kurulu, il başkanı Yaylak`ın başka bir isim düşünmesine karşı Derince ilçe başkanı Emin Şimşek`in yeniden aday olmasını desteklediklerini ifade etti.
 

BAŞKANLIĞA ADAY DEĞİLİM
Son günlerde kamuoyunda Gebze ilçe başkan adaylığı ve il başkan adaylığı konusunda iddialar ortaya atılan Coşkun, “Bunlar bilgim dışında çıkan haberler. Ne Gebze ilçe ne de il başkan adaylığını düşünüyorum. Ömrümün büyük bölümünü kutsal dava uğruna harcamış bir ülkücü olarak Gebze`de mütevazi bir yapı içinde siyasi hayatımı sürdürüyorum. Kurucu ocak başkanlığı ile başlayan siyasi hayatım, il encümen adaylığı ve 2009 yılında da Gebze Belediye Başkan adaylığıyla devam etti. Hem siyasi hem de sosyo-kültürel çalışmalarla öne çıkmış biriyim” dedi.
 

AVANTAJLI DEĞİLİM
Coşkun, “MHP`de görev almak ve hizmet kervanına katılmaktan hiçbir zaman geri durmadık, durmayacağız. Hakkımda çıkan haber ve yorumlarda değerli hocam ve amcamın oğlu Prof. Dr. Recai Coşkun`un MHP Genel Başkan Baş Danışmanlığı görevine gelmesiyle MHP`deki siyasette benim avantajlı konuma geldiğim ve bu manada bana hak doğmuş gibi algılamalarla karşı karşıya kaldım. Bu yaklaşımlar hem Recai Coşkun`a, hem de şahsıma büyük bir haksızlıktır” diye konuştu.
 

İRADEMLE ADAY OLURUM
Baş danışman Recai Coşkun`un da kendisinin de birilerinin itmesiyle bu noktaya gelmediklerini ifade eden Coşkun, “Her ikimizde bu davada yol yürümüş, bedel ödemişiz. Dün belediye başkan adaylığı için kendi irademizi nasıl ortaya koymuşsak bugün de bir yere talip olacağım zaman kendi irade ve kabiliyetimizle aday oluruz. Ülkücü hareketin bir neferi olarak bugün itibariyle ne ilçe başkanlığı ve ne de il başkanlığı gibi bir düşüncem bulunmamaktadır. Bu makamlara bizleri layık görenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 

YAYLAK`IN TAVRI DOĞRU
Aday olmak isteyenlerin kendileriyle istişare içinde olduklarını da kaydeden Coşkun, “MHP`nin yükselmesi için düşüncelerimizi onlarla paylaşıyoruz. Geçmiş seçimlerde MHP tabanı bu bölgelerde büyük üzüntüler yaşadı. İlçe teşkilatımız bir yılı aşkın süre  kapalı kaldı. MHP için umut verici gelişmelerle karşı karşıyayız. İl başkanlığımızın tavrını yerinde buluyor ve MHP`ye büyük bir ivme kazandıracağını düşünüyoruz. MHP`de kısır döngü siyasetinin son bulması ve milleti kucaklayan bir anlayış içinde hareket edilmesi zamanı gelmiştir” ifadesini kullandı.
 

ADAYLARA DESTEK OLALIM
Coşkun, “Siyaset doğru zeminde ve doğru insanlarla yapılmalıdır. Mevlana`nın hoşgörüsünü ve Yunus`un sevgisini daima kendimize rehber edinmeliyiz. O zaman çözemeyeceğimiz hiçbir mesele kalmaz. Kendisini yeterli gören, iyi hizmet yapacağına inanan, birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek kardeşlerimizi aday olmaya ve görev almaya davet ediyorum. Adayların çok olması bizim zenginliğimizdir. Adaylara destek vermeli ve onları onurlandırmalıyız” dedi
 

ŞİMŞEK`E MAHALLE DESTEĞİ
28 Ocak`ta yapılacak olan MHP Derince İlçe kongresine kısa zaman kala MHP Mersincik Mahalle Başkanı ve yönetimi de açıklama yaptı. İl başkanı Yaylak`ın Derince için başka bir isim düşünmesine karşı mevcut ilçe başkanı Şimşek`e destek veren mahalle başkanı Bekir Kaya, “Şimşek ve yönetimini geçmiş dönemde yapmış oldukları üstün başarı ve çalışmalarının yanı sıra mütevazi dürüst kişiliğinden dolayı, MHP Mersincik Mahalle Temsilciliği olarak şahsım ve yönetimim adına yeni dönemde de destekliyoruz. Tüm teşkilata ve kamuoyuna duyurulur” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ