KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
MHP’de gözler çarşamba’ya çevrildi
MHP’de gözler çarşamba’ya çevrildi
Siyaset
12 Aralık 2011 Pazartesi 11:49
  • 2836
  • 15

MHP’de gözler çarşamba’ya çevrildi

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, çarşamba günü yapılacak ilçe başkanları toplantısında kongre tarihlerini açıklayacaklarını söyledi

8 Aralık`ta kongre startını veren genel merkeze ragmen hala bir takvim belrlemeyen MHP`de merakla beklenen gün geldi.  MHP İl başkanı Cemalettin Yaylak, kongre sürecine hazır olduklarını söyleyerek, çarşamba günü 12 ilçe başkanıyla yapacakları toplantıda, kongre takvimini ilan edeceklerini söyledi. Yaylak, “MHP durgundur, siyaset üretemiyor diyenlere inat kongre sürecinde partimizin ne kadar dinamik bir yapıda olduğunu herkes görecek” dedi.
 

İLÇE BAŞKANLARI TOPLANIYOR
MHP İl Başkanı Yaylak, “Genel merkezden gönderilen genelgeyle kongre sürecine resmen girdik. Çarşamba günü 12 ilçe başkanımızla il başkanlığında toplanacağız. Toplantıda, hangi ilçemizin kongresi hangi tarihleri arasında yapılacak bunu belirleyeceğiz ve ilçe başkanlarımıza sunacağız. delege seçimi, ilçe kongreleri ve il başkanlığı kongresi seçim takvimimiz sürresince yapılacak” diye konuştu.
 

PARTİMİZİDE SIKINTI YOK
Yaylak, görevden alınacak denilen ilçelerle ilgili olarak da “Benim üstümde bir teşkilat yapılanması vardır. Ben tek başıma bir şeye karar veremem. Benim üstlerim ne derse onu yaparım. Partimizde bir sorun varmış gibi sürekli olarak gazetelerde yazılıp çiziliyor. Bunların doğruluğu yoktur. Teşkilat olarak kenetlenmiş ve seçimlere hazırlanıyoruz. Teşkilat yapılanmamızı tamamladıktan sonra 2014 yerel seçimlere hazırlık çalışmalarımızı başlatacağız” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ