KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
MHP’den Hizmet-İş’e destek
MHP’den Hizmet-İş’e destek
Siyaset
08 Aralık 2010 Çarşamba 16:07
  • 1313
  • 2

MHP’den Hizmet-İş’e destek

Belediye işçilerinin İç İşleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevlendirilmesi hakkında mecliste görüşülen tasarının yasallaşmasını istemeyen Hizmet-İş’e MHP’den destek geldi

Hizmet-İş sendikası, TBMM`de görüşülen Bakanlar Kurulu kararınca bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü sigorta kanununa ve diğer bazı kanun ve KHK hakkında değişiklik yapılandırılmasına dair kanun tasarısının çıkmasını istemiyor. Bu nedenle mecliste grubu bulunan siyasi partilerin il başkanlarını ziyaret etmeye başlayan Hizmet-İş 1 nolu şube başkanı İdris Ersoy ve 2 nolu şube başkanı İrfan Gün, ilk randevuyu veren MHP`yi görüşerek destek aldı.
 

İŞÇİLER MAĞDUR OLACAK
İşçilerin mağdur olacağına dair hazırlanan belgeleri MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar`a sunan İdris Ersoy, TBMM`de görüşülen kanun tasarısının çıkmaması için AKP ve CHP`den de destek isteyeceklerini belirtti. Türkiye genelinde belediyelerde çalışan 144 bin işçiden bu yasayla beraber 64 bininin İç İşleri bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı`na gönderileceğini belirten Ersoy, “İşçilerin hem maddi hem de manevi kayıpları olacak. Bazı sosyal hakları ellerinden alınacak. Bu kanunun meclisten geçmemesi için il başkanları ve milletvekillerinden destek istiyoruz” dedi.
 

KAPILARINDA BİR TEK DOMUZ YOK
Özellikle son bir yıldır oldukça varlıklı kapısında bir tek domuzu eksik olan kişilerin belediyelerde işe sokulduğunu ve belediye işçilerinin zorda kaldığını söyleyen Ruhi Çavdar ise, “Kendi yandaşlarının çocuklarını belediyelere doldurana kadar norm kadroda bulunan işçileri kabiliyetlerine göre işlere versinler. Bu konuda MHP genel merkezinin tavrı zaten belli. Biz de bu tasarının yasalaşmaması için destek veriyoruz” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ