KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’de Kütüphane Haftası şiirlerle kutlandı
Körfez’de Kütüphane Haftası şiirlerle kutlandı
Güncel
02 Nisan 2010 Cuma 16:26
  • 862
  • 0

Körfez’de Kütüphane Haftası şiirlerle kutlandı

Körfez Mimar Sinan İlköğretim Okulu öğrencileri, Kütüphane Haftası’nı kütüphanede gerçekleştirdikleri gösterilerle kutladı

Her yıl 29 Mart ile 4 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası Körfez`de de kutlandı. Mimar Sinan İlköğretim Okulu`nun organize ettiği program Yarımca Halk Kütüphanesi`nde gerçekleştirildi. Programa; Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, ilçe milli eğitim müdürü Hurşit Ekinci, Körfez Müftüsü Musa İmamoğlu, Körfez Vergi Dairesi Müdürü Abdullah Cesar, ilçe tarım müdürü Semra Kuşumcu, Mimar Sinan İ.O.O Müdürü Kadir Zorlu ve davetliler katıldı.

OKUMA ORANI ARTIYOR
Etkinlikte söz alan ilçe milli eğitim müdürü Hurşit Ekinci okullarda kitap okuma oranın artığına dikkat çekti. Ekinci “Körfez`deki okullarda son dönemlerde kitap okuma alışkanlığı gittikçe artıyor. Öğrencilerimiz boş vakitlerinde, ödevlerinde halka açık kütüphanelere gelerek buradan bilgi sahibi olabilir. Kütüphanelerimizi halk olarak daha sık ziyaret etmemiz gerekiyor” dedi. Ekinci`nin konuşmasının ardından Mimar Sinan İ.O.O öğrencileri şiirler ve hazırladıkları gösterilerle izleyicilere keyifli dakikalar sundu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ