KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
MHP’li Çavdar rektörü uyardı
MHP’li Çavdar rektörü uyardı
Siyaset
14 Aralık 2010 Salı 13:11
  • 1663
  • 3

MHP’li Çavdar rektörü uyardı

MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, üniversitenin yapı işleri daire başkanlığında haksız uygulamaların olduğunu iddia ederek rektör Sezer Komsuoğlu’nu uyardı

MHP İl Teşkilatı`nın haftalık yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Yönetim kurulu üyelerinin tam kadro katıldığı toplantı öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelen il başkanı Ruhi Çavdar üniversite hakkında çarpıcı iddialar ortaya attı. Kocaeli Üniversitesi bünyesinde bulunan yapı işleri daire başkanı Günay Tanyeri ile çalışanı Oğuz Meriç hakkında bazı dedikoduların çıktığını kaydeden Çavdar, rektör Sezer Komsuoğlu`nun bu konuyla ilgilenmesini istedi.
 

GİZLİ ORTAKLIKLAR
Çavdar yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bu söylentiler üniversite güvenirliliğinin önüne geçebilir. İddialara göre yapı işleri daire başkanı ve çalışanı tarafından üniversitede iş verilen firmalarda aile yakınları çalışıyor. Ayrıca bu firmalarda gizli ortaklıklar da olduğu söyleniyor. Komsuoğlu`nun bu söylentilere kulak vermesi gerekiyor. Umarız bu söylentiler gerçek değildir. Böyle bir olgu oluşursa şayet üniversiteye bağış yapan ya da üniversiteye katkı bulunan insanların güvenleri sarsılır.”
 

YÖNETİMDEN ÇIKABİLİR
Milletvekilliği adaylığıyla ilgili de konuşan Çavdar, “Adaylığım şuan kesinleşmedi. Yönetim kurulu üyelerimizle görüşeceğim. Buraya delegasyonumuzla birlikte geldik. Onların da fikirlerini alacağız. İl yönetimimizden de milletvekili adayı olacaklarımız var. Bunların hepsi netleşecek. Ayrıca il başkanları toplantısında genel başkanımızın kriterleri de çok önemli. Eğer onun açıkladığı kriterlere uyarsak evet diyeceğiz` dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ