KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
MHP’nin bayramlaşmasına Kürt Açılımı damga vurdu
MHP’nin bayramlaşmasına Kürt Açılımı damga vurdu
Siyaset
21 Eylül 2009 Pazartesi 18:22
  • 1435
  • 3

MHP’nin bayramlaşmasına Kürt Açılımı damga vurdu

MHP’nin bayramlaşmasına Kürt Açılımı damgasını vurdu. Ülkü Ocakları Başkanı Selim Çakır, 'Köpek anneleriyle şehit annelerini bir tutan bir hükümete tarih hesap soracak' dedi
MHP`nin Sabancı Kültür Merkezi`nde yaptığı bayramlaşmasında, katılım oldukça yoğun oldu. Salonda hemen hemen tüm koltuklar doldu. Bayramlaşma programına, MHP MYK Üyesi Lütfü Türkkan, il başkan vekili Metin Aydur, il kadın kolları başkanı Şükran Güloğlu, Ülkü Ocakları İl Başkanı Selim Çakır, İzmit ilçe başkanı Sait Yıldırım, Dilovası ilçe başkanı Selim Kara, Kandıra ilçe başkanı Zekeriya Bayraktar, Karamürsel ilçe başkanı Cüneyt Giritlioğlu, Kartepe ilçe başkanı Taner Karagül, Derince ilçe başkanı Emin Şimşek, Gebze ilçe başkanı Hamit Kuş, Dilovası eski Belediye Başkanı Musa Kahraman, MHP İl eski Başkanı Nihat Gürer, Aslan Koyuncu, Ahmet Tağ, Mustafa Gürsoy katıldı.
 
PARTİ BÜYÜKLERİ DE GELDİ
Bayramlaşmada ayrıca, parti büyükleri Tahir Karabeyoğlu, Bünyamin Akman, Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Süleyman Pekin, Türk Eğitim-Sen Başiskele Şube Başkanı İlhan Aksakallı, Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Veysel Ucuman, Türk Tarım Orman-Sen Şube Başkanı Numan Erdem, Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Kılıç, MHP Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Zekai Kahyaoğlu, MHP Büyükşehir eski Belediye Başkan Adayı Şahbaz Yıldız, Yol-İş Sendikası Şube Başkanı Esat Muratoğlu, Dilovası Belediye Meclisi Üyesi Metin Uzunok, il ve ilçe teşkilatları, il ve ilçe kadın kolları ve çok sayıda partili hazır bulundu.

AYDUR, EV SAHİBİ

Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan bayramlaşma programında konuşmalar yapıldı. Ekonomik krizin de gündeme alındığı konuşmalarda, programa asıl damgasını vuran Kürt Açılımı oldu. İl başkanı Ruhi Çavdar ve Kocaeli milletvekili Cumali Durmuş`un umrede olması sebebiyle, programa il başkan vekili Metin Aydur ev sahipliği yaptı.

SERT KONUŞMALAR

Programda konuşan Ülkü Ocakları Başkanı Selim Çakır`ın gündeminde Kürt Açılımı vardı. Çakır, “Hükümet Kürt Açılımı`nı desteklememizi istiyor. Biz köpek annesi ile şehit annesini bir tutmayız. Köpek cenazesi ile şehit cenazesini bir tutanlar bu ülke adına yapmış oldukları şerefsizlikten dolayı hesap verecekler' dedi. Programda konuşan diğer isim MYK Üyesi Lütfü Türkkan, “Başbakan ekonomik kriz ülkeyi teğet geçti diyor. Ama kriz teğet geçmedi. Bağrımızı deldi geçti. İnsanlar üç kuruş maaşla yaşam mücadelesi veriyor. Bu kriz fakiri çok fakir, zengini ise çok zengin yaptı' dedi.
Babaları umrede olan, MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş`un çocukları Gülnaz, Gökçen, il başkanı Ruhi Çavdar`ın çocukları Eda Nur ve Kamil, MYK üyesi Lütfü Türkkan tarafından sahneye alındı.
Sabancı Kültür Merkezi, MHP`lilerin yoğun katılımıyla doldu. MHP, bayramlaşma programını Sabancı`da yapmayı gelenek haline getirdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ