KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli-Sakarya rekabeti araştırmalara konu oldu
Kocaeli-Sakarya rekabeti araştırmalara konu oldu
Kocaelispor
22 Nisan 2010 Perşembe 16:56
  • 6065
  • 6

Kocaeli-Sakarya rekabeti araştırmalara konu oldu

Kocaelispor ile Sakaryaspor arasında uzun yıllar devam eden rekabetlerin ilk başladığı yılları ve bu zamana kadar gelen sorunları araştıran Sakaryalı Öğrenciler, önceki gün KEV Sefa Sirmen Tesisleri’ne gelerek araştırmalarda bulundu

En büyük şehir derbisi
Sakarya Işık Lisesi 10. sınıf öğrencileri proje ödevi için Kocaelispor- Sakaryaspor rekabetini araştırıyor. Adapazarı`ndan ilimize gelerek Türkiye`nin en büyük şehir derbisinin geçmişini ve ayrıntılarını araştıran Onuralp Sak, Muhammet Topallar ve Semih Erdil ile birlikte danışman öğretmen Niyazi Niyazioğlu titiz bir çalışmaya imza attı. Kocaelispor tesislerini ziyaret eden öğrenciler Kaptan Serdar Topraktepe, Menajer Cengiz Sert, Kulüp Müdürü İbrahim Alat, Tesis Müdür Yahya Okcan ile birlikte mini bir röportaj yaparak önemli bilgilere sahip oldu. Adapazarı`nda kent büyükleri ve spor adamları ile görüşen öğrenciler önümüzdeki günlerde Kocaeli Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü`nü ziyaret etmeyi düşünüyor.

Kaptanla röportaj
Kocaelispor`un geçmişinden bu zamana kadar Sakaryaspor ile neden böyle bir tatsız bir rekabet içinde olan Kocaelispor`un sorunlarını araştıran Sakarya Işık Lisesi 10. sınıf öğrencileri Onuralp Sak, Muhammet Topallar ve Semih Erdil, Kocaelispor tesislerine gelerek ilk olarak buradan araştırmalarda bulundu. Kocaelispor formasını uzun yıllar giyen kaptan Serdar Topraktepe ile ilk görüşmelerini alarak Sakaryaspor rekabetinin ilk mini röportajını araştırdılar. Serdar Topraktepe “Geçmişte bazı tatsız şeyler yaşanmıştır. Bitmiştir. Fakat bunu bu zamana kadar uzatmanın hiçbir şeye yaramayacağını ve bu rekabetin bir an önce bitmesini istiyorum. Daha önceki yıllara bakıldığında iki takım kardeş takımdı” dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ