KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
MİA’yı savundu İzmit Manhattan olmasın mı ?
MİA’yı savundu İzmit Manhattan olmasın mı ?
Siyaset
17 Şubat 2018 Cumartesi 08:40
  • 947
  • 0

MİA’yı savundu İzmit Manhattan olmasın mı ?

Katıldığı yerel bir televizyon programında konuşan MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü MİA Projesini değerlendirdi

İlimizde iki basılı gazete sahibi olan AKP’li iş adamı Macit Haldız’ın sahibi olduğu Real AVM arazisindeki imar değişikliği maddesi kent gündeminde uzun zamandır tartışılıyordu.

 

MİA’ya destek mesajları verdi

Kent kamuoyunun gündeminden düşmeyen MİA Projesi'ne tepkiler gelmeye devam ederken MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MİA Projesi'ni katıldığı bir televizyon programında değerlendirdi. Programda konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, konuyla ilgili oylamanın bir sonraki meclis toplantısına bırakıldığı günün akşamında MİA'ya destek mesajları verdi.

 

İzmit Manhattan olmasın mı ?

Aydın Ünlü, “Bugün MİA'ya dinamit koyanlar yarın Kocaeli'de nasıl siyaset yapacaklar?” diye sordu. Ünlü proje alanındaki 8 bin 300 hak sahibine seslenerek “Hak sahiplerinin hiç konuşmadığı, hiç değerlendirme yapmadığı ama onların dışında alakası olmayan bir sürü insanın yorum yaptığı bir MİA projesi var” dedi. Ünlü, “MİA Projesi Kocaeli'yi marka yapacaktır, İzmit'i marka bir şehir yapacaktır. MİA Projesi hayata geçmelidir. Manhattan gibi 50-100 katlı binaların olduğu bir şehir niçin olmasın burada? MİA Projesi'nden vazgeçilirse köy olmaya devam ederiz, bataklık olmaya devam ederiz” ifadelerini kullandı.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ