KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Muhalefeti eleştirerek iktidarı zorlayacak
Muhalefeti eleştirerek iktidarı zorlayacak
Siyaset
Aktan Uslu
30 Kasım 2018 Cuma 08:43
  • 4531
  • 2

Muhalefeti eleştirerek iktidarı zorlayacak

MHP Çayırova’dan belediye başkanlığına aday adayı olan İlhami Bayrak çekildiğini açıklayınca ortalık karıştı. Aydın Ünlü ve Erkan Azeri, “Adaylıktan çekilmedi, adaylığı uygun görülmedi” dedi. MHP ilimiz ve ilçelerindeki seçim propagandasının karşı eleştiri ayağında iktidarı değil muhalefeti hedef alıp yerellerde iktidarı zorlayacak

Milliyetçi Hareket Partisi’nde… kafalar karışık!

İktidar partisi ile arası bir dargın bir barışık konuma bürünen MHP; AKP ile bozulan ittifakını AKP Lideri ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi davet edip ağırladığı toplantı sonrası yine kurmuştu. Bahçeli’nin seçime girmeyeceklerini açıkladığı iller arasında Kocaeli yok. İlimizin birçok ilçesinde aday adayları çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor.

Öte yandan aktif siyasete Kartal’da Ülkü Ocakları’nda başlayıp halen yaşadığı Çayırova’da Milli Görüş geleneğinin partisi Saadet’te sürdüren…

İlçe başkanlığı, belediye meclis üyeliği (2009 – 2014) ve belediye başkan adaylığı (2014) yaptığı yıllarda ve süreçlerde AKP’nin gerek genel gerek yerel iktidarına yönelik sert çıkışları ile bilinen..

Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanlığı’nın 23 Kasım akşamı gerçekleşen ilçe divan toplantısı arasında belediye başkan aday adayları arasında ismi duyurulan..

O toplantıdan bir iki gün sonra MHP’den Çayırova Belediye Başkan aday adaylığı için genel merkeze başvuruda bulunan İlhami Bayrak..

Dün akşam saatlerinde çekildiğini açıkladı ve gerekçesini de şöyle izah etti:

 “İlçemiz ve bölgemiz açısından oldukça önem arz eden 31 Mart 2019 yerel seçimleri sürecine girdiğimiz şu günlerde;
5 yıl önce halkımızın yetki verdiği yerel idarecilerin vaat ve icraatlarının, yine bu idarecilerin tasarrufuna tahsis edilen kamu kaynaklarının, “millet malı”nın etkin ve verimli kullanılıp kullanılmadığının değerlendirileceği,

Halkımızın açık ve şeffaf şekilde bilgilendirileceği yerel seçim sürecinin devşirilerek yerel seçim ittifaklarına dönüştürülmesinin,

ilçemiz açısından çok önem arz eden bu seçim süreçlerinin şeffaf ve özgürce değerlendirilebilme imkanını ortadan kaldırdığı, 5 yıllık icraatlarından dolayı sorgulanması gerekenlerin şeffaf bir biçimde değerlendirilemeyeceği kanaatine varılarak;

Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Merkezi’ne yaptığımız MHP Çayırova Belediye Başkanlığı aday adaylığından çekildiğimizi bildirir;
Bu süreçte şahsımıza destek veren MHP Kocaeli İl Başkanlığı’na, MHP Çayırova İlçe Teşkilatı'na ve Çayırova Halkı’na teşekkür ederiz.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur... “

Azeri ve Ünlü’den karşı açıklamalar

İlhami Bayrak’ın sosyal medyadan yaptığı açıklama gerek bölge gerek ilimiz yerel basınındaki bazı basın yayın organlarında hemen yer bulurken önce MHP MYK üyesi Erkan Azeri ardından sosyal medyadan, ardından MHP İl Başkanı Aydın Ünlü bir haber sitesine seri açıklamalarda bulundu. Her iki isim de Bayrak’ın adaylıktan çekilmediğini, tam aksine, adaylığının uygun görülmediğini söyledi.

Yine her iki açıklamadaki ifadelerden anlaşıldığına göre MHP’nin ilimizdeki aday adayları ve akabinde adayları seçim sürecinde kendilerini ve projelerini anlatmalarının dışında diğer partileri eleştirerek de propaganda yapmaları halinde o parti, üstelik yerelde de iktidarda olmasına karşın AKP olmayacak. Başta CHP olmak üzere diğer partiler, şayet ittifak kurulması halinde de MHP’lilerin “Zillet ittifakı” diye adlandırdığı Millet İttifakı’nın bileşenleri olacak. Azeri ve Ünlü’nün açıklamaları şöyle:

Azeri: AK Parti ile hesabı

olan kendi partisinde görsün

“Türk Dünyası’nın umudu; Liderimiz Devlet Bahçeli‘nin özellikle üzerinde durduğu “Cumhur İttifakının özünü korumakla mükellef olan bizler; açıklama yapan şahsa (İlhami Bayrak) aday olamayacağını zaten bildirmiştik.

AK Parti ile olan hesaplarını görmek isteyen herkes; kendi mensubu olduğu partide hesaplarını görebilirler.

MHP kimsenin kişisel egolarını tatmin edeceği bir parti değildir. Binlerce şehidi olan bu çileli hareket, kendi siyasi kaderini çizecek tecrübeye sahipti. Cumhur İttifakı, kırmızı çizgimizdir. Devlet ve millet bekası için kendi tecrübelerimizle yolumuza devam edeceğiz. Asla fitneye izin vermeden MHP, kendi ayaklarının üzerinde duracak güce sahiptir.”

Ünlü: Bu tarz açıklaması etik değildir

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü: “İlhami Bayrak’a açıklamasından iki gün önce kendisinin aday yapılmayacağını, komisyonlar tarafından başvurusunun reddedildiğini söylemiştik. Bu tarz bir açıklaması etik değildir.

MHP, Türkiye siyasi tarihinin en köklü ve kurumsal siyasi partisidir. Partimize gelerek herkes aday adayı olabilir. Bu arkadaş (İlhami Bayrak) Genel Merkez’e başvuru yapan 32 aday adayımızdan biridir. MHP’den aday olmak için hem il hem de genel merkezimizde komisyonlar vardır. Bu komisyonlardan geçen aday olur. İlhami Bayrak, Kocaeli komisyonlarından ret almıştır.

Kendisine Cumhur ittifakına karşı olan söylemlerinden dolayı aday olmayacağı bildirilmiştir. Nasıl MHP komisyonları Darıca adayına onay vermediyse aynı şekilde bu arkadaşında adaylığı kabul görmemiştir. Adayla ilgili Genel Merkezimiz’e gerekli bilgiler verildi. İstifa durumu söz konusu değildir, aday adaylık başvurusu kabul görmemiştir. Cumhur ittifakına karşı söylemlerinden dolayı reddine karar verirken, şahsın zillet ittifakı adayı olabilmek için çaba içerisine girdiğini bilmekteyiz”

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum
default photo
hayırlısı olsun
Yazan: Mahmut

KİM NE EDERSE KENDİNE EDER İLHAMİ BEY KENDİSİNE YAZIK ETMİŞ.İLHAMİ BEYİ YÜKSELTEN KENDİSİ DEĞİL ESKİDEN TABİ OLDUĞU SAADET PARTİSİYDİ. AMA İLHAMİ BEY BU DÖNEM MHP DEN YANA OLDU VE KAYIP ETTİ.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
Yazan: Cafer

Yazık İlhami bey gibi birine yazık etmişler

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ