KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Nevzat Doğan’I ikna edemedim
Nevzat Doğan’I ikna edemedim
Siyaset
23 Aralık 2010 Perşembe 15:37
  • 3773
  • 27

Nevzat Doğan’I ikna edemedim

AKP İl Başkanı Zeki Aygün, Nevzat Doğan’ın şikayet dilekçesini geri alması için çok uğraştığını, ancak ikna edemedeğini söyledi

AKP İl Yönetimi haftalık toplantısını parti binasında gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde gündeme dair açıklamalarda bulunan il başkanı Zeki Aygün, il yönetiminin ‘görevden el çektirme` kararı aldığı, genel merkezin de istifasını istediği İzmit ilçe başkanı Nedim Arsal hakkında kısa ve öz konuştu. Aygün, “Genel merkez istifasını istemişse sonuç zaten bellidir” dedi. Aygün, aile hekimliği uygulamasıyla birlikte işsiz kalan sağlık çalışanlarına da müjdeli haberi verdi.
 

SAĞLIKÇILARA MÜJDE
Aile hekimliği uygulaması nedeniyle sağlık ocaklarındaki görevlerine son verilen personel için Sağlık Bakanlığı düzeyinde bizzat girişimlerde bulunduğunu söyleyen Aygün, “Sağlık Bakanlığı`na konuyla ilgili bir yazı yazdık. Müsteşarımız konunun halledildiğini ve ilimizde işsiz kalan 250 sağlık çalışanının çeşitli hastanelerde istihdam edileceğini söyledi. Aslında bu sayı 400`dü. Ama yaklaşık 150 çalışan bazı aile hekimleriyle anlaşmış ve iş bulmuş” dedi.
 

İSTİFALAR CEBİMDE
AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal`ın son durumunu soran basın mensuplarına Aygün`ün cevabı şöyle oldu: “Genel merkezin vereceği kararı bekliyoruz. Zaten genel merkez arkadaşımıza kararını iletmiş. İstifasını istemişse sonuç bellidir.” Aygün, istifa eden ilçe yöneticilerinin durumuyla ilgili ise “İstifalar cebimde. Zaten genel merkez komple istifalarını istedi. Genel merkezin kararı belli olsun o zaman sıra istifalara gelecek” diye konuştu.
 

ÇOK UĞRAŞTIM AMA…
İl başkanı Zeki Aygün, ilçe başkanlarının Nedim Arsal`a desteğini ise şöyle yorumladı: “İlçe başkanlarının desteğini normal görüyorum. Arkadaşımızla ilgili yaşanan süreç beni de derinden üzdü. Ama partinin kuralları var. Kurallar çiğnenirse gereken yapılır.” Aygün, Arsal hakkında şikayet dilekçesi veren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ı kararından vazgeçirmek için çok uğraştığını, ancak ikna edemediğini de sözlerine ekledi.
 

KOCAELİSPOR KURTULABİLİR
Son olarak futbolcuların antrenmanlara çıkmama kararı aldığı Kocaelispor`la ilgili yorum yapan Aygün, “Takım üzerinden kazanılan bazı değerler var. Bu değerlerin başında da KEV`in sahibi olduğu tesisler geliyor. Bu tesisler iyi değerlendirilirse Kocaelispor kurtarılabilir. Kocaelispor bugün karmaşık bir kuyu haline gelmişse kimse bu kuyuya kendini atmak istemez.” Aygün, ayrıca teşkilat içi eğitim çalışmalarına 8 Ocak`ta başlayacaklarını açıkladı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ