KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Nifak tohumları tutmaz
Nifak tohumları tutmaz
Siyaset
12 Ekim 2012 Cuma 23:35
  • 1246
  • 5

Nifak tohumları tutmaz

Derince AKP Danışma Toplantısı’nda konuşan İl Başkanı Mahmut Civelek, Derince’ye atılmak istenen nifak tohumlarının tutmayacağını söyledi
Derince AKP 42. Danışma Toplantısı Kusachi Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi. Toplantıya, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yöneticileri ve partililer katıldı. Toplantıda konuşan Civelek, , Derince`ye atılmak istenen nifak tohumlarının tutmayacağını belirtirken, seçim döneminde başbakanın emrine muhalefet edenlerin gereğinin yapılacağını söyledi. Belediye Başkanı Aziz Alemdar ise bugüne kadar yaptıkları yatırımlardan bahsetti.
 
2071`İN HESAPLARI
Toplantıdaki konuşmasında 2071`in hesaplarını yapmak zorunda olduklarını belirten İl Başkanı Mahmut Civelek, “Birlik beraberlik bize en çok lazım olan şey. Biz teşkilatlarımız olarak müttefiklerimizin milletimiz olduğunu tüm Türkiye olduğunu biliyoruz. O birlik ve Beraberlik Derince`den başlar ve Türkiye`ye yön verir. Biz bundan sonra değil devler liginde olan bir Türkiye olmak, 2071`in hesaplarını yapmak zorundayız” dedi. 
 

NİFAK TOHUMLARI TUTMAZ
Derince`nin en çok ihtiyacının birlik ve beraberlik olduğunun altını çizen Civelek, “Artık Türkiye aydınlık geleceğine sahip çıkmaktadır. Bulunduğumuz koltuklarda oturmak çok kıymetli. Biz teşkilatlar olarak geri kalan bir yılda üzerimize ne düşünüyorsa yapmak zorundayız. Yapılan bütün hizmetleri halkımıza anlatmak zorundayız. Derince`nin en çok ihtiyacı olan birlik ve beraberliğini korumak zorundayız. Buraya atılmak istenen nifak tohumları tutmaz. Bundan sonra ki süreçte daha çok çalışacağız” diye konuştu.
 
 
GEREĞİ YAPILIR
Konuşmalarına terörle ve teröristle mücadeleyi geçmiş ve bugün ile kıyaslayarak başlayan AKP İlçe Başkanı Ahmet Ark ise, Derince AKP`li yöneticileri uyardı. Ark, “İlçe başkanı olarak en ücra köşelerde olanlardan haberim olmak zorunda. Bunları bileceğim ve onu gerekli yere ileteceğim. Asla parti siyaseti yapmayacağız, asla rozet siyaseti yapmayacağız, bizler millet siyaseti yapacağız. Tüm yönetici arkadaşlarıma sesleniyorum; vatandaşlarımızın dertleriyle dertleniniz. Bir sorun varsa bu sorunu bilelim çözeriz. Başbakanın emrine kim muhalefet ediyorsa, bilinsin ki; parti hafızası bunları kaydeder ve yeri geldiği zaman gereğini yapar” dedi.
 

GAF YAPTI
 
Danışma toplantısında yaptıkları ve yapacakları yatırımlardan bahseden Belediye Başkanı Aziz Alemdar ise, “Büyükşehir tarafından hazırlanan, 26 dönüm alan üzerinde yapılacak olan çok amaçlı kültür kompleksi projesinin ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak ve seçim dönemine kadar çok yol alacak. Derince`de, Kapalı pazar alanları oluşturmak istiyoruz. Çınarlı Mahallesine de yıkılan sağlık ocağının yerinme mahalle konağı yapacağız. Liman bölgesinde çok önemli bir hamam yapılacak, ihale işi bitti yaza kadar tamamlamayı planlıyoruz. 4 tane daha bilgi evi yaparak öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Dolayısıyla büyükşehir ile vadettiğimiz 51 projenin 41`ini hayata geçirirken 16 tanesini de yapmış olacak” dedi. Öte yandan Alemdar`ın, konuşmasının sonunda il başkanı ve ilçe başkanına teşekkür etmesinin ardından bir de yanlışlıkla disiplin kuruluna teşekkür etmesi gülüşmelere neden oldu.  Civelek ve Alemdar toplantı sonrası samimi pozlar verdi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ