KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Numan Kurtulmuş, geliyor
Numan Kurtulmuş, geliyor
Siyaset
22 Ekim 2009 Perşembe 14:34
  • 632
  • 1

Numan Kurtulmuş, geliyor

25 Ekim Pazar günü yapılacak olan SP Gebze İlçe Teşkilatı’nın kongresine SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş da katılacak

SP İl Başkanı Erol Pekcan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte il binasında bir araya gelerek, gündemle ilgili değerlendirmede bulundu. Pekcan, hükümetin ekonomik ve siyasi politikalarını sert bir dille eleştirdi. Erol Pekcan, teslim olan teröristlerin davullarla zurnalarla karşılanmasını bir talihsizlik olarak niteledi ve hükümetin, şehit annelerinin hassasiyetini düşünmeden böyle bir uygulama gerçekleştridiğini utançla izlediklerini ifade etti.
 

HÜKÜMETİ UYARDI
Pekcan, hükümetin Ermenistan`ı kucaklamak adına, Azerbeycan`ı kaybetmek üzere olduğunu belirterek, hükümeti uyardı. Ekonomik sorunlara da değinen Pekcan, krizin ülkemizi teğet geçtiği açıklamasını yapan başbakanı, inandırıcı bulmadıklarını belirterek, “İşsizlik ve kapanan fabrikalar ortada, her şeye zam geliyor. Kriz nasıl teğet geçti?” dedi.
 

KÖPRÜLER YENİ YAPILMIŞTI!
Pekcan, yerel gündeme de değinerek, Büyükşehir Belediyesi`nin köprülerde yaptığı tadilatı eleştirdi. Yapılan hizmetlerin milletin parasıyla yapıldığını vurgulayan Pekcan, “Kısa bir süre önce yapılan köprülerde, şu anda tadilat yapılmaya başlandı. Bu nasıl bir iş. İşinizi baştan düzgün yapsanıza. Neden bu kadar para harcıyorsunuz” dedi. Pekcan, ayrıca, Santral mevkiinde meydana gelen kazalarla ilgili, “Bu yol çok tehlikeli, burada çok canlar yanar. Bunu yapanlar, bunun böyle olacağını bilmiyor muydu? Burada birilerinin daha canı yanmadan, önlemler alınmalı” şeklinde konuştu.
 

BASINA SALDIRIYI KINADI
Carrefour`da basına yapılan çirkin saldırılara da değinen Erol Pekcan, “Basın, kamuoyunu bilgilendirmek gibi şerefli bir mesleği yürütüyor. Basının bilgi almasını bu şekilde engellemek, kabul edilemez bir durumdur. Biz Kocaeli halkının basına yapılan bu saldırıya cevapsız kalmayacağına inanıyoruz ve güveniyoruz. Darp edilen arkadaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum” dedi.
 

NUMAN KURTULMUŞ GELİYOR
Kongre heyecanının 25 Ekim Pazar günü saat 11.00`de Gebze Kapalı Spor Salonu`nda SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş`un katılımıyla başlayacağını bildiren Erol Pekcan, 3 Ocak 2010 Pazar günü son olarak il kongresini gerçekleştireceklerini söyledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ