KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
“O Anneler hâlâ adalet arıyor”
“O Anneler hâlâ adalet arıyor”
Siyaset
11 Mayıs 2019 Cumartesi 13:17
  • 1332
  • 0

“O Anneler hâlâ adalet arıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay Anneler Günü sebebi ile bir kutlama mesajı yayınladı.  Sarıbay yayınladığı mesajda “Soma Maden Ocağı Faciası’nda hayatını kaybeden 301 işçinin mahkemede adları yerine her birine verilen sayılar okundu. Anneleri, eşleri faciaya sebep olan firma yetkililerinin hafif cezalar alması ve bazılarının beraat etmesi sonrası adalet yürüyüşü başlattı. O anneler hala adalet arıyor” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay Anneler Günü sebebi ile bir kutlama mesajı yayınladı. İşte Sarıbay’ın o mesajı “Toplumları oluşturan, gelişmesine katkı sunan her bir bireyin yetişmesinde bir kadın, bir anne eli vardır. Toplumumuza yön veren tüm annelerimiz ve anne olmamasına rağmen var gücü ile annelik eden herkes başımızın tacıdır. Ne yazık ki bu kıymetli insanları çoğu zaman üzüyor, dışlıyor, acılarına ortak olmuyoruz.” dedi

“Kimseden ses çıkmadı”

“Mısra Sel. 8 Temmuz 2018’de gerçekleşen Çorlu Tren Kazası’nda ölen 25 kişiden biri oğlu henüz 9 yaşındaki Arda Oğuz Sel’di. Defalarca kazaya sebebiyet verenlerin cezalandırılmasını istedi, kimseden ses çıkmadı, hukuk mücadelesi sürüyor. Antalya’da 10 yaşındaki kızı apartman görevlisi tarafından istismar edilen F.Y. mahkemenin sanığa beraat vermesi ile sinir krizi geçirdi, hukuk mücadelesi sürüyor.”

“O anneler adalet arıyor”

“Soma Maden Ocağı Faciası’nda hayatını kaybeden 301 işçinin mahkemede adları yerine her birine verilen sayılar okundu. Anneleri, eşleri faciaya sebep olan firma yetkililerinin hafif cezalar alması ve bazılarının beraat etmesi sonrası adalet yürüyüşü başlattı. O anneler hala adalet arıyor. Elebaşlarının devlet buluşmalarında baş gösterdiği terör örgütleri tarafından öldürülen şehitlerimizin anneleri adalet arıyor.”

“Cemaatçi Hasan Akar’ın cezası bozuldu”

“Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım’a hakaretler eden cemaatçi Hasan Akar’ın cezası “Sanığın videosunun yayınlanmasına rızasının olmadığından aleniyet unsurunun oluşmaması ve suç tarihinin belli olmaması” sebebi ile bozuldu. Söz konusu hakaret içerikli görüntüler ise mahkeme tarafından “Elimizde görüntüleri inceleyecek kurum kalmadı” açıklaması ile incelenmediği için dava ertelendi. Ve daha nicesi...”

“Saygı göstermeyenler bu millete ve geleceğimize en büyük kötülüğü yapanlardır”

“Annelerin, annelik edenlerin tek gayesi vatanına, milletine, ailesine ve tüm dünyaya hayırlı olacak bir evlat yetiştirmektir. Annelere ve annelik edenleri susturmaya çalışanlar, acılarına ortak olmayanlar, saygı göstermeyenler bu millete ve geleceğimize en büyük kötülüğü yapanlardır. Bu tip insanları ne devlet ne toplum nezdinde olarak asla ve asla korumayınız. Tüm annelerimizin ve anne olmamasına rağmen sevgi dolu kalpleri ile annelik eden herkesin gününü kutlar, cennetin annelerin ayaklarının altında olduğunu belirterek başta annem olmak üzere hayatını kaybeden tüm annelerimize Allah’tan rahmet dilerim.”

DİĞER HABERLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ