KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
O belediye işçilere mobbing mi uyguluyor?
O belediye işçilere mobbing mi uyguluyor?
Siyaset
Aktan Uslu
14 Haziran 2019 Cuma 14:00
  • 3284
  • 0

O belediye işçilere mobbing mi uyguluyor?

Saadet Partisi Dilovası İlçe Teşkilatı, 31 Mart yerel seçimlerinde SP adayı Ercan Dalkılıç’ı destekleyen 25 belediye emekçisine mobbing uygulandığı iddiasında bulundu.

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı/AKP adayı olan ve belediye başkanı seçilen Hamza Şayir’in belediye başkanı seçildikten sonra personele yönelik uygulamaları tartışılmaya devam ediyor. Bu uygulamalara bir tepki de Mustafa Türel başkanlığındaki Saadet Partisi Dilovası İlçe Teşkilatı’ndan geldi. Teşkilata ait Facebook sayfasından yapılan paylaşımda seçimlerde Saadet Partisi adayı Ercan Dalkılıç’ı destekleyen personele yönelik mobbing yapıldığı iddiasında bulunuldu.

Konuya dair paylaşım şöyle:

“Kıymetli Dilovası halkımıza açık şikâyetimizdir!

31 Mart seçimlerini demokrasi ve kardeşlik şöleni halinde geçirmek için elinden geleni yapan ekiplerimizin aksine, seçimleri kin ve düşmanlık etme vesilesi haline getiren hükümet partisinin Belediye Başkanı ve bürokratları, 31 Mart seçimlerinde Saadet Partisi’nin adayı Ercan Dalkılıç'ı destekleyen, aralarında üniversite mezunlarının da olduğu 25 emekçiyi kazma kürek işlerine vererek mobbing uygulamıştır.

Partimiz mensubu olan ya da olmayan emekçilere yapılan haksızlıkların her zaman karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Hakları gasp edilen işçilerimizin hakkını sonuna kadar savunacağız.

Bu doğrultuda, kıymetli Dilovası halkının da bizlere destek olmasını bekliyoruz.”

 

 

DİĞER HABERLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ