KOCAELİ 13° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3887 TL
  • 6.0956 TL
  • 6.7858 TL
Kocaeli Zirve
“Öfkemiz cenazelerimizle beraber gömülmüyor”
“Öfkemiz cenazelerimizle beraber gömülmüyor”
Siyaset
10 Ekim 2018 Çarşamba 15:43

“Öfkemiz cenazelerimizle beraber gömülmüyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, 10 Ekim Ankara katliamının 3. Yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

10 Ekim 2015’te Ankara’da gerçekleşen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük katliamının 3. Yıldönümü dolayısıyla CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız yazılı bir açıklama yaptı. Andız, “Öfkemiz cenazelerimizle beraber gömülmüyor; acımız yaralılarımızın iyileşmesiyle azalmıyor; isyanımız zamanla sönüp gitmiyor! Çünkü emeğin, barışın ve demokrasinin düşmanları henüz hesap vermedi “dedi.

 

ANDIZ, “ HENÜZ HESAP VERMEDİLER “

10 Ekim 2015’te Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük katliamı başkent Ankara’da gerçekleştirildi diyerek açıklamasına başlayan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “10 Ekim Ankara katliamının üzerinden üç yıl geçmesine rağmen hala failleri yargılanmadı. Öfkemiz cenazelerimizle beraber gömülmüyor; acımız yaralılarımızın iyileşmesiyle azalmıyor; isyanımız zamanla sönüp gitmiyor! Çünkü emeğin, barışın ve demokrasinin düşmanları henüz hesap vermedi” dedi.

 

ANDIZ, “ACIMIZ BÜYÜK YARALARIMIZ DERİN “

Acımız ve öfkemiz ilk günkü gibi taze diyen Andız, “Acımız büyük, yaralarımız derin. Katiller ve arkasındaki güçler bulunana kadar bize rahat yok. 10 Ekim katliamının üzerinin örtülmesine, Ankara’nın kirli, karanlık dehlizlerine hapsedilmesine izin vermeyeceğiz. Bu katliamın göz göre yapılmasına göz yuman güvenlik ve kamu görevlileri hakkında herhangi bir işlem yapmayanları bu katliamın ortağı ilan ediyoruz. Bedeli ne olursa olsun, emek, barış ve demokrasi mücadelemizden geri adım atmayacağız. Yitirdiklerimizin bizlere bıraktığı en değerli emanet olan emek, barış, demokrasi mücadelesini de hep beraber, kol kola omuz omuza büyütmeye kararlıyız. Er ya da geç, sorumlular yargılanacak emek, demokrasi, barış kazanacak” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER

 “Kadınlar ekonomik hayatta olmalı”

 “Kadınlar ekonomik hayatta olmalı”

AKP Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Yerli Malı Haftası dolayısıyla AKP Kocaeli İl Kadın Kolları tarafından Sabri Yalım Parkı’nda kadın emeğinin sergilendiği kermesin açılışına katıldı. Açılan stantları ziyaret eden Büyükakın, kadınların ekonomik hayatta var olması gerektiğini söyledi. Büyükakın’a, AKP Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve partililer eşlik etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Reis Döner
Volka Proje
Yelkent
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu