KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Emekli öğretmenin cesedi bulundu
Emekli öğretmenin cesedi bulundu
Polis-Adliye
17 Ağustos 2010 Salı 19:37
  • 9868
  • 0

Emekli öğretmenin cesedi bulundu

Bir haftadır ailesi tarafından aranan parkinson hastası emekli öğretmen Nihat Aydın, Asri Mezarlık yakınlarında ölü bulundu

Asri Mezarlık yakınlarında yer alan çalılıkların arasında bir erkek cesedi bulundu. Çalılıkların çevresinde dolaşan çocukların yoğun bir koku duyması ile bulunan cesedin yapılan incelemelerin ardından, yaklaşık bir haftadır haber alınamayan emekli öğretmen Nihat Aydın`a ait olduğu anlaşıldı. 28 Haziran Mahallesi eski İstanbul yolu üzeri Kent Konut 2. Etap adresinde ikamet eden Aydın`ın 11 Ağustos Çarşamba günü evden çıktığı ve kendisinden bir haftadır haber alınamadığı öğrenildi. Talihsiz adamın evine gitmek isterken çalıların arasına düştüğü ve buradan çıkamayarak can verdiği bildirildi.
 

CESEDİ ÇOCUKLAR BULDU
Olay iddialara göre şöyle gelişti; Dün saat 18.00 sıralarında eski İstanbul yolu üzerindeki çalılıkların bulunduğu alana giden çocuklar çok ağır bir koku geldiğini fark etti. Meraklı çocuklar çalılıkların arasına baktıklarında ise tamamen çürümüş ve kurtlanmış bir cesetle karşılaştı. Çocukların ihbarı üzerine kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Olay yeri inceleme ekibi de olay yerinde çalışma yaptı. Tamamen çürümüş cesetten gelen koku nedeniyle ekipler zor anlar yaşadı. İncelemenin ardından talihsiz adamın cesedi otopsi yapılmak üzere Asri Mezarlık Morgu`na kaldırıldı.
 

PARKİNSON HASTASIYDI
Üzerinden herhangi bir kimlik çıkmayan talihsiz adamın yapılan soruşturma neticesinde Ramazan`ın ilk gününden bu yana kayıp olan emekli öğretmen Nihat Aydın`a ait olduğu belirlendi. Ailesi cesedi ancak ayakkabılarından teşhis edebildi. Aydın`ı bir haftadır arayan yakınları ise gözyaşlarına hakim olamadı. Kent Konut 2. Etap adresinde oturan ve emekli öğretmen olan Aydın`ın yaklaşık 10 yıldır parkinson hastalığıyla mücadele ettiği öğrenildi. Sürekli olarak evden çıkan talihsiz adamın zabıtalar ya da vatandaşlar tarafından tekrardan eve getirildiği öğrenildi.
 

ÇALILARIN İÇİNE DÜŞTÜ
Son olarak 11 Ağustos Çarşamba günü evinde ailesiyle birlikte iftar yapan Nihat Aydın, orucunu açtıktan sonra evden ayrıldı ve bir daha da eve dönmedi. Aydın`ın eve gelmemesi üzerine karakola müracaatta bulunan ailesi, bir taraftan da bir hafta boyunca her yerde talihsiz adamı aradı. Ancak bir hafta sonra cesedine ulaşabildi. Emekli öğretmen Aydın`ın evine dönmek isterken çalıların arasına düşerek öldüğü iddia edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ