KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Ömer Hazer ters köşeye yatırdı
Ömer Hazer ters köşeye yatırdı
Siyaset
20 Eylül 2010 Pazartesi 22:19
  • 5552
  • 14

Ömer Hazer ters köşeye yatırdı

CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer istifa eden icranın yeniden görev almaması gerektiğini söyledi ama istifa eden icradan Özkan Nalbantoğlu hariç iki ismi önerdi

CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer`in değişen bir icra kuruluyla 2011 genel seçimlerine hazırlanmak istediği için geçtiğimiz hafta yönetimde görev alanlar istifa etmişti. Asıl amacın ilçe sekreteri Özkan Nalbantoğlu`nun görev alınmak istenmesi iddiaları söylense de başkan Hazer istifa eden icra kurulu içindeki isimlerin yeniden görev almaması gerektiğini vurgulamıştı. Ancak önceki akşam icra kurulunu yeniden seçmek için bir araya gelen ilçe yönetimi Hazer`in eski icradaki isimleri önermesine oldukça şaşırdı.
 

İKİ İSİM DEĞİŞTİ
Toplantı öncesi Hazer`in kapalı oylama yapmasını bekleyen ilçe yöneticileri de hüsrana uğradı. Hazer kimsenin fikrini almadan isimleri önerdi ve oylamaya sundu. Hazer sayman olan Kenan Diler`i ilçe sekreteri, eğitim sekreteri olan Bilge Çoker`i yine eğitim sekreteri, saymanlığa ise Servet Kulaksız`ı önerdi. Ancak Çoker yeniden görev almak istemediğini söylediği için Hazer saymanlığa Hüsrev Bilgili`yi önerdi. İlçe yönetimi de Ömer Hazer`in önerdiği isimleri kabul etti. Böylelikle yeni icrada ilçe sekreteri Kenan Diler, sayman Servet Kulaksız, eğitim sekreteri Hüsrev Bilgili oldu.
 

İDDİALAR GÜÇLENDİ
Toplantı öncesi açıklama yaparak istifa eden icra kurulunun yeniden görev almasını istemediğini söyleyen Hazer, toplantıda önerdiği isimlerle kafaları karıştırdı. Hazer, Özkan Nalbantoğlu`na karşı yapılan bir operasyon olduğu iddialarını güçlendirdi. Hazer, “Ben başarısız diye değiştireceğim demedim ama onlar öyle anlamışlar” diyerek kendisini savundu. Referandumdan sonra yaptığı ilçe toplantısında gerekirse kendisinin de istifa edebileceğini dile getirdiğini söyleyen Hazer konuşmasına şöyle devam etti;
 

İLHAN ADAY OLMADI
“Bir takım aksaklıklar olabilir. Bu yapıyla genel seçimlere gitmek sıkıntı yaratır diye düşündüm. Herkesin elini taşın altına koymasını istedim. Gerekirse ben de koyarım diyerek istifa edebileceğimi de vurguladım. Arkadaşlar da başkanın önünü açalım diye istifa etti.” Öte yandan yeni icra kurulunda partide ağabey olarak bilinen Ayhan İlhan`ın ilçe sekreteri olabileceği konuşuluyordu. İlhan`ın saymanlık için de ismi geçiyordu. Dün toplantıya beş dakika geç kalarak katılan İlhan hiçbir irada yer almak istemediğini söyledi.


BİR TEK BENİMLE SORUNU VARMIŞ

İlçe başkanı Ömer Hazer`in istifa eden icra kurulundan iki isme önerip, kendisinin adını bile anmadığı eski ilçe sekreteri Özkan Nalbantoğlu duruma sert tepki gösterdi. Nalbantoğlu, “Başkan Hazer daha önce istifa eden icradan yeni icraya kimsenin girmemesini istiyordu. Daha sonra Kenan Diler ve Bilge Çoker`i önerdi. Demek bir tek benimle sorunu varmış. Bilge Çoker onurlu bir hareket yaparak yeniden görev almayı kabul etmedi. Şimdi bir karar vermiş değilim. Şu anda istifa etmeyeceğim. Sakin kafayla istifa edip, etmeyeceğimi daha sonra karar vereceğim. Bir haftadan bu yana herkesin yaptığı kulisler boşa çıktı. Herkes çok şaşırdı. Kimse Hazer`den böyle bir tavır beklemiyordu” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ