KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Önce 42 Evler’deki binayı yıksınlar
Önce 42 Evler’deki binayı yıksınlar
Siyaset
24 Kasım 2012 Cumartesi 11:12
  • 1626
  • 7

Önce 42 Evler’deki binayı yıksınlar

MHP İl Başkan Yardımcısı Esat Muratoğlu, Kartepe ziyaretinde, hasarlı binaları yıkma kararı alan AKP’nin önce 42 Evler’deki binadan başlamalarının istedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Esat Muratoğlu, Kartepe`yi ziyaret ederek buradaki partililerle görüşmeler yaptı. Konuşmasında AKP`ye yüklenen Muratoğlu, “Bunlar ‘köyleri mahalle yapacağız` deyip yasayı çıkardılar. Kimse ne olduğunu halen bilmiyor. Ama gerçekler öyle değil. Vatandaşı düşünen yok. Bırakın bunları, ne olup bitiğini anlatan da yok. Şimdi hasarlı binaları yıkmaya başlayacaklar. Buradan sesleniyorum; 42 Evler`de bulunan devletin lojmanını 1999 yılından beri yıkamadılar. Önce oradan başlasınlar” dedi. 

 
GÖREV KARMAŞASI
MHP`nin, Türkiye`yi, gerek merkezi, gerekse yerel düzeyde hak ettiği yönetim anlayışıyla buluşturacağını söyleyen Esat Muratoğlu, “Türkiye`nin içinde bulunduğu siyasal koşullarda derin bir yerel yönetimler krizi yaşandığını hepimiz biliyoruz. Belediyeler giderek çeşitlenen ve büyüyen sorunlarla karşı karşıya. Büyükşehir ve belediye kanunları, belediyelerin yetki ve görev karmaşası içinde olmalarına yol açmış, yetki çatışmalarının doğmasına neden olmuştur. Buradan sormak isterim; vatandaş işini kaybetmiyor mu, esnaf kepengini kapatmıyor mu? Vatandaş borçlu değil mi?” diye konuştu.  
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ