KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Oyuncak ve kitap toplayacaklar
Oyuncak ve kitap toplayacaklar
Siyaset
11 Kasım 2012 Pazar 09:20
  • 1157
  • 3

Oyuncak ve kitap toplayacaklar

Atatürk’ün çocuklara verdiği önemden yola çıkan CHP Başiskele İlçe Örgütü, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ne kadar sürecek oyuncak ve kitap kampanyası başlattı

CHP Başiskele İlçe Örgütü, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle büyük bir toplumsal sorumluluk projesine imza atıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün çocuklara verdiği önemden yola çıkan CHP Başiskele Örgütü, 10 Kasım ile 20 Kasım tarihleri arasında kitap ve oyuncak toplayacak. 10 gün boyunca kumbarada toplanacak olan kitaplar Başiskele`deki ihtiyaç sahibi okulların kütüphanesine, toplanan oyuncaklar ise Başiskele`de bulunan kreşlere verilecek.

 
DESTEK İSTEDİLER
Başlattıkları toplumsal sorumluluk kampanyasıyla ilgili açıklama yapan CHP Başiskele İlçe Başkanı Sezai Solak, tüm Başiskele ve Kocaeli halkından destek istediklerini söyledi. Projeden sorumlu olan hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Anıl Acurman ise Atatürk`ün çocuklar için söylediği, “Küçük hanımefendiler, küçük beyefendiler, sizlerden çok şey bekliyoruz” şeklindeki sözlerinin projenin ilham kaynağı olduğunu söyledi. Acurman`da vatandaşlardan destek istedi.
 
25 MİLYON ÇOCUK
Türkiye nüfusunun 25 milyonunun çocuklardan oluştuğunu hatırlatan Anıl Acurman, “Çocuklarımız bugün hala aile içi şiddete, toplumsal baskıya ve cinsel istismara maruz kalıyor. Projemizle toplumun bu acı gerçeğine dikkat çekmek, iktidar partisinin çocuk haklarını vermede ne kadar aciz kaldığını bir kez daha dile getirmek ve çocuklarımız için sosyal bilinci topluma yerleştirmek istedik. Unutmayalım ki ulu önderin bir sevgi sözcüğü olarak kullandığı ‘çocuk` bugünün yarını, yarının umududur” şeklinde konuştu. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ