KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Özü sözü bir olsun
Özü sözü bir olsun
Siyaset
26 Aralık 2012 Çarşamba 12:40
  • 2586
  • 26

Özü sözü bir olsun

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan’ın duruşunu eleştiren AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, “Gençler delikanlı bir duruş istiyor. Özü sözü bir olsun istiyorlar” dedi

AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, yürütme kurulu toplantısında geçtiğimiz haftalarda ODTÜ`de yaşanan olaylar üzerinden muhalefeti eleştirdi. Eleştiri oklarının hedefinde ise MHP Milletvekili Lütfü Türkkan vardı. Akın, Türkkan`ın ODTÜ yaralanan bir öğrenciyi ziyaret ettikten sonra özür dilemesini hatırlatarak, “Gençler delikanlı bir duruş istiyor. Özü sözü bir olsun istiyorlar” dedi. Öte yandan Akın, perdelerini açacakları ‘Dünden bugüne ülkem` isimli tiyatro eseri hakkında bilgi verdi.

 
KENDİLERİYLE ÇELİŞİYORLAR
Geçtiğimiz haftalarda ODTÜ`de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın katılımıyla Göktürk-2 uydusunun fırlatılmasında yaşanan olaylara değinen Akın`ın hedefinde muhalefet ve öğrenciler vardı. Akın, muhalefetin çelişki yaşadığını belirterek, “Bilim yuvalarında üniversitede eğitim gören öğrenciler olumsuz yönlendiren kuvvetler var. Türkiye`nin geleceği olması gereken gençler geleceğe gölge düşürmeye çalışıyor. Bunun için ise bazı şer odakları var. Bu yaşanan olaylara çanak tutanlar var. Ulusal bağımsızlık anlamında bir ilk yaşandığı sırada emperyalizm söylemleriyle kendileriyle çelişiyorlar” dedi. 
 
DURUŞUNU SORGULADI
Akın, artık muhalefetin neyi eleştireceğini bilemediğini kaydetti. Akın, “Yanlış yoldalar. Öğrencileri kışkırtarak gaza getiriyorlar. Sürekli çark ediyorlar. Bunların al birini vur ötekine” diyerek eleştiri oklarını milletvekili Lütfü Tükkan`a yöneltti. Akın, “Geçtiğimiz günlerde ODTÜ`deki olaylardan sonra hastaneye kaldırılan bir öğrenciyi ziyaret eden MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, sonradan hata yaptığını anlayarak özür diliyor. Gençler bunun farkında. Gençler delikanlı bir duruş istiyor. Özü sözü bir olsun istiyorlar” diyerek Türkkan`ın duruşunu eleştirdi. 
 
DÜNDEN BUGÜNE ÜLKEM
Öte yandan Akın, gençlik kolları olarak hazırladıkları tiyatro gösterimi hakkında bilgi verdi. ‘Dünden bugüne ülkem` isimli tiyatro eserini Pazar günü saat 19.30`da Çayırova Kültür Merkezi`nde sergileyecekler. 12 ilçede de gösterilecek olan tiyatroda 13 tane teşkilattan yöneticiler yer alıyor. İki perdeden oluşan ve toplam 2 buçuk saat sürecek olan tiyatroda 2002 yılından 2012 yılına kadar yaşanan değişmeler ve 2002 yılının öncesindeki Türkiye anlatılacak. 
 
ÇALIŞARAK, BİLGİYLE
Tiyatroyla ilgili başkan Akın, gençlere Türkiye`nin değişimini anlatacaklarını belirtti. Akın, “Gençlere bizler hizmetle ulaşıyoruz. Çalışarak bilgiyle onlarla iletişim halinde olma çabasındayız. Eğitim alan üyelerimiz tarafından sergilenecek olan tiyatro projemiz ilerleyen zamanda çevre illerde de gösterilecek. Çok büyük beğeni toplayan tiyatromuza herkesi bekliyoruz” diyerek davet etti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ