KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Partimize kayıtlı bin 300 üye var
Partimize kayıtlı bin 300 üye var
Siyaset
02 Nisan 2010 Cuma 16:41
  • 788
  • 0

Partimize kayıtlı bin 300 üye var

Yaklaşık iki ay önce üyelikleri sıfırlandırıp, T.C. kimlik numarasına göre tekrar üye kaydı almaya başlayan DP İzmit İlçe Teşkilatı’na bin 300 kişi kaydoldu

Demokrat Parti İzmit İlçe Teşkilatı`nın haftalık yönetim kurulu toplantısı parti binasında yapıldı. Toplantı öncesinde açıklama yapan DP İzmit İlçe Başkanı Yaşar Keskin “DP olarak genel merkezimiz tarafından gönderilen takvim kapsamında üyeliklerimizi yeniledik. 29 Mart tarihine kadar partimize üye olanlar yapılacak olan delege seçimlerinde oy kullanma hakkı elde etti. Üye olan partililerimiz için liste gönderilecek. Bu listeler askıya parti binasında askıya çıkacak. Daha sonra kongreler yapılacak. Bu kongreler sırasında gerçek üyelerimiz tarafından yönetim kurulumuz oluşacak” dedi.

ÜÇ KOMİSYONA AYRILDIK
İlçe teşkilatı olarak köylere gitmeye hazırlandıklarını belirten Keskin “Teşkilat olarak 3 komisyona ayrıldık. Köylere giderek üye kayıtlarımızı devam ettirceğiz. İlk olarak Akmeşe, Gökçeören ve Yassıbağ`da bulunan partililerimizin üyelikleri yenilenecek. Bu sayede köyde olmayanların, köyden delege seçilme durumunu engellenmiş olacak. Biz buralarda gerçek DP`lileri partimize katacağız” açıklamasında bulundu. Keskin açıklamasının devamında, Kemal Kılıçdaroğlu`nun ikizi Adil Kılıçdaroğlu`nun üye olmasını değerlendirerek, “Adil Kılıçdaroğlu`nun partimize üye olması dikkatleri üzerimize çekti. Bu da partimizin ilerleyen dönemde ivme kazanmasını sağlayacak. DP, Türkiye`de artık şahlanacak” diye konuştu.

NAYLON ÜYELERİMİZ YOK
29 Mart`ın ardından da üye kayıtlarının devam ettiğini belirten Keskin konuşmasını şöyle sürdürdü; “İzmit ilçe teşkilatı olarak üye kayıtlarımız devam edecek. 29 Mart tarihi öncesinde kadar bin 300 sayısına ulaştık. TC kimlik numaralarına ve adrese dayalı üye kayıtlarımız yapıldı. Partimize üye kayıtlarında naylon üyeliklerin yapılmaması yönünde böyle sıkı davrandık. Zira partimize 25 bin dolayında üye varken aldığımız oy ortada. Buna engel olmak istedik. DP`ye ve davamıza inanlar, en azından parti binasına gelerek bir çayımızı içsin. Partimizin kapıları kimseye kapatılmadı. Aksine herkese açık.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ