KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Referandum bizim için bir tatbikat oldu
Referandum bizim için bir tatbikat oldu
Siyaset
29 Eylül 2010 Çarşamba 15:43
  • 893
  • 0

Referandum bizim için bir tatbikat oldu

AKP İl Yönetimi’nin kahvaltılı değerlendirme kahvaltısına katılan Ekrem Erdem, referandumun partileri adına bir tatbikat olduğunu söyledi

AKP Kocaeli İl Yönetimi, teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Ekrem Erdem ve teşkilat başkan yardımcısı Enver Yılmaz`ın katılımıyla, kahvaltılı bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Seka Park Otel`de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Ekrem Erdem, Kocaeli teşkilatlarına referandumda alınan yüzde 61`lik ‘evet` oyu için hem teşekkür etti hem de seçim startının verildiğini müjdeledi. Erdem ayrıca, “Referandum partimiz açısından, seçim öncesi yapılmış bir tatbikat oldu” dedi
 

TÜM TEŞKİLAT KATILDI
Kocaeli milletvekilleri Fikri Işık, Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu, Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, il başkanı Zeki Aygün, belediye başkanları il ve ilçe teşkilatları da toplantıda hazır bulundu. Yapılan kahvaltının ardından il başkanı Zeki Aygün, toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Aygün, referandum çalışmalarından kısaca bahsettikten sonra sözü Ekrem Erdem`e bıraktı.
 

KOCAELİ`YE TEŞEKKÜR
Sözlerine referandumda Türkiye ortalamasının üzerinde bir sonuç alan Kocaeli`ye teşekkür ederek başlayan Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü: “Referandum hem ülkemiz hem de partimiz açısından önemli neticeler sunmuştur. Halk oylamasıyla birlikte Türkiye`nin temel problemi olan istikrarsızlığı ortadan kaldırmış oluyoruz. Türkiye 1960`dan itibaren ihtilallere açık bir ülke haline geldi. İhtilallerin olduğu bir ülkede istikrar olmaz.
 

EVET İLE GÜLÜYORUZ
12 Eylül ülkemiz açısından önemli bir kazanımdır.  Artık Türkiye`nin önü açıktır. Eğer halk oylamasından ‘hayır` oyu çıksaydı Türkiye farklı bir yerde olacaktı. ‘Evet` ile Türkiye bugün gülüyor. AKP iktidarı 80 yılda yapılamayan hizmetleri 8 yılda yaptı. Bu hizmetlerin yapılmasında AKP`nin kararlılığı kadar tek başına iktidar olmasının etkisi de var.” Erdem, referandum sürecinde AKP teşkilatlarının bir halk oylaması değil de adeta bir genel seçim varmışçasına çalıştığını söyledi.
 

PARTİMİZ GÜÇLENDİ
Erdem, “Partimiz referandumdan güçlenerek çıkmıştır. Muhalefet partilerinin halk oylamasını partimiz açısından bir güven oylaması şeklinde yorulması bizleri daha da güçlendirdi. Bu vesile ile 2011 genel seçimleri öncesi teşkilatlarımız bir tatbikat yapmış oldu. Şimdi ilçe ilçe, sandık sandık, mahalle mahalle aksayan yanları tespit edip sizler bir değerlendirme yaparak 1-2 ay içinde bu eksiklikleri gidererek 2011 seçimlerine hazırlanacaksınız” şeklinde konuştu. Toplantı daha sonra basına kapalı bir şekilde devam etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ