KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
İzmit Belediye binasına satılık tabelası asıldı
İzmit Belediye binasına satılık tabelası asıldı
Güncel
11 Nisan 2010 Pazar 13:25
  • 1900
  • 3

İzmit Belediye binasına satılık tabelası asıldı

Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi’nden devraldığı eski hizmet binasını satışa çıkardı. Binanın üstüne satılık tabelası asıldı

Belsa Plaza`ya karşılık Büyükşehir Belediyesi`ne devredilen Cumhuriyet Caddesi Yürüyüş Yolu üzerindeki İzmit Belediyesi`nin eski binasına satılık tabelası asıldı. 17 Ağustos 1999 depreminde orta hasarlı raporu verilen, depremden sonra uzun süre kullanılmayan bina daha sonra 50 bin TL`ye onarılıp güçlendirilmişti. Uzun yıllar Saraybahçe Belediyesi hizmet binası olarak kullanılan bina, İzmit Belediyesi, Belsa`ya taşınınca Belsa`ya karşılık Büyükşehir Belediyesi`ne devredilmişti.
 

DEĞERİ 11 MİLYON TL
Belediyeye ait çok değerli gayrimenkulleri satışa çıkartan ve büyük bölümünü de satan Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi`nin eski binasını da devraldıktan hemen sonra satışa çıkardı. Bina için 11 milyon (trilyon) TL değer biçildi. Bina için geçici teminat ise 330 bin TL olarak açıklandı.
 

SATIŞ İHALESİ 5 MAYIS`TA
İştirakçilerin binayı satın alması halinde iş hanı amaçlı kullanılabilecek özellikleri bulunan eski hizmet binasının satış ihalesi 5 Mayıs günü saat 15.00`te Büyükşehir Belediyesi`nde yapılacak. İhaleye diğer illerden de iştirakçilerin katılması bekleniyor. Büyükşehir`in satıştan elde edeceği geliri devam eden projelerin harcamalarında kullanacağı öğrenildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ