KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Saadet Partisi’nde genel başkanlı kongre
Saadet Partisi’nde genel başkanlı kongre
Siyaset
30 Aralık 2012 Pazar 15:21
  • 1846
  • 2

Saadet Partisi’nde genel başkanlı kongre

Atanmış ilçe başkanı olarak görevini sürdüren Saadet Partisi Başiskele İlçe Başkanı Hızır Koral, genel başkan Mustafa Kamalak’ın da katıldığı kongrede seçilmiş başkan oldu
Saadet Partisi (SP) Başiskele İlçe Teşkilatı`nın 2. olağan genel kurulu dün Başiskele Belediyesi Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi. Geçtiğimiz ay ataması yapılan mevcut başkan Hızır Koral tek adaylı kurulun ardından seçilmiş başkan oldu. Kurulun divan başkanlığını SP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez yaparken katip üyeliklerini ise SP Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, Yaşar Doğan ve Halil Koyun yaptı. Genel başkan Mustafa Kamalak`ın da katıldığı kurul şölen havasında gerçekleşti. 362 delege oy kullandı. Kurula SP`lilerin yanı sıra BBP İl Başkanı Serhat Duyar ile MHP Başiskele İlçe Başkanı Halit Bayhan katıldı. 
 
BELEDİYE BİNASI BİR AYIPTIR
Açılış konuşmasını yapan Hızır Koral, “Kurulduğumuz günden beri başta rahmetli başbakanımız Necmettin Erbakan olmak üzere hepimiz çok çile çektik. Ama her zaman bu solanları doldurmayı başardık. Allah hepinizden razı olsun. Zafer yakındır. Seçimlerde Başiskele`yi alacağız. İlçemizin ilçe olmasını gerektiren hiçbir şey yok. Yanıbaşımızda 8 milyona yapılan hastane, sağlık ocağından öteye gidemedi. Tek amaçları milletin vergi yükünü artırmak. Belediye`nin hizmet binası bile yok. 4 yıldır yapılamayan hizmet binası belediyenin ayıbıdır” dedi.
 
ÇAKMA MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER
Daha sonra söz alan SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise, “Genel başkanımız il ve ilçe belediyelerini almamız için tüm programlara katılıyor ve bizden söz istiyor. Biz de diyoruz ki ‘emredersiniz başkan`. Zaten bu belediyeler bizim elimizden hileyle alındı. Bu belediyeler Refah Partisi`nin, milli görüşün belediyeleri idi. Malum kişilerle işbirliği yaparak elimizden aldılar. 95 ve 96 yıllarında genelde ve yerelde büyük başarılar elde ettik. O dönem millet hizmet alamıyordu. Bu gün de usulsüzlük alabildiğince artmış durumda. Tek fark var. Refah Partisi döneminde öğrenmiş oldukları çalışmaları yapmaya çalışıyorlar. Çakma milli görüş partisinden kurtulup SP bayrağını yeniden göklere çıkaracağız” açıklamasında bulundu. 
 
AKP`YE AĞIR ELEŞTİRİ
Kongrede son olarak söz alan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Sizler her türlü saygıya layık insanlarsınız. Milli görüş erleri olarak kardeşlerimize sitem ediyoruz. Milli görüşten ne gibi kötülük görüp bizleri bıraktınız. Burada olmayan kardeşlerimize iletin. Hak bildiği dava için gerektiğinde hayatını veren insanlar saygıya değerdir. En acınacak insanlar ise ülküsünü terk etmiş, davasını satmış olan insanlardır. Bu tür insanlar dünyada yüksek sayılan mevkilere gelmiş olabilir ama en acınacak olan insanlardır. Elde ettikleri servetler kendilerinin alın teri değil terk etleri ülkünün ve sattıkları davanın bedelidir. Milli görüş erleri bir hedefe kilitlendi. Nihai hedef belli, yeni bir dünya mı var?” dedi.
 
YÖNETİM VE İL DELEGELERİ
Yönetim Kurulu Asil: Hızır Koral, Abdullah Özkar, Abdurrahman Karaosmanoğlu, Fadul Özgür, Hasan Doğan, Kadir Öztonga, Mehmet Yusuf, Mustafa Kaymak, Nazif Kaçanlar, Sami Çelen, Selim Aydın, Semih Özay, Şeremet Özoğlu, Yılmaz Sarı, Yunus Özşentürk.
İl Delegeleri: Hızır Koral, Abdullah Özkar, Abdurrahman Karaosmanoğlu, Abdülkadir Aktürkoğlu, Ali Kızılbey, Ali Yurttaş, Ayhan Çelikkol, Ethem Karataş, Fadul Özgür, Hasan Doğan, İsmail Acar, Kadir Öztonga, Mustafa Kaymak, Mücahit Ozkal, Nazif Kaçanlar, Oğuzhan Sekmen, Selim Küçük, Sami Çelen, Selim Aydın, Semih Özay, Sinan Tonka, Şeremet Özoğlu, Yılmaz Sarı, Yunus Özşentürk, Yusuf Kuzi, Yusuf Sevil. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ