KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Saadetli kadınlar Fatih Erbakan’ı dinledi
Saadetli kadınlar Fatih Erbakan’ı dinledi
Siyaset
22 Aralık 2011 Perşembe 16:03
  • 1277
  • 0

Saadetli kadınlar Fatih Erbakan’ı dinledi

SP İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katılan SP GİK üyesi Fatih Erbakan, ülke ve dünya siyasetini kadınlara anlattı

Saadet Partisi (SP) İl Kadın Kolları Başkalığı, önemli bir konferansa imza attı. ‘Yaşanabilir bir Türkiye, Lider Türkiye ve Yeni bir Dünya` konulu konferansın konuşmacı konuğu Milli Görüş`ün merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan`ın oğlu SP Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Dr. Fatih Erbakan oldu. Yunus Emre Kültür Merkezi`nde dün gerçekleşen kongreye SP GİK üyesi Elif Erbakan Altınöz, kadın kolları eski genel başkanı Ayşenur Tekdal, il sorumlusu Rukiye Koç, il müfettişi Ayşegül Aktaş, il kadın kolları başkanı Meryem Tan ve yönetim kurulu üyeleriyle ilçe kadın kolları ve tüm teşkilat mensupları katıldı. Programa çevre illerin ilçe başkanları da katılım gösterdi.

 

 

GÖZYAŞLARINA BOĞULDULAR
Milli Görüş`ün merhum lideri Necmettin Erbakan`ın konuşmalarını içeren bir slayt gösterisiyle başlayan konferansta, Necmettin Erbakan için okunan şiir kadınları gözyaşlarına boğdu. Saat 14.00`da programa katılan Fatih Erbakan, ‘Mücahit Erbakan` sloganlarıyla karşılandı. Yoğun ilgi gören Fatih Erbakan, tüm salonu ayakta selamladı. Konferansın açılış konuşmasını yapan il kadın kolları başkanı Meryem Tan, “Hocamızın izindeyiz. Yeni bir dünyanın kurulabilmesi için çalışacağız. Kadın aile ve cemiyet hayatının inşasında baş mimardır. İslam alemi için çalışan bütün kadınlarımızı milli görüş saflarına davet ediyoruz” dedi.

 

 

AHLAK VE MANEVİYAT
Kapitalizm ve siyonizme karşı mağdurların ve mazlumların ayağa kalkmadıkça zalimlerin asala yok olmayacağını söyleyen Tan`ın konuşmasının bir bölümünde elektrik gitti. Ancak Tan, istifini bozmanda mikrofonsuz konuşmasını sürdürdü. Daha sonra söz alan il başkanı Ahmet Kul, “Ülkemizde ve dünyada gelişen olaylar bizi çok etkiliyor. Türkiye`de sokağa çıktığımızda bizi sevindiren olaylarla çok fazla karşılaşmıyoruz. Türkiye`de ve dünya da gelişen tüm olayların üstesinden milli görüş gelir. Adil düzen ve İslam birliği bir kez daha ne kadar gerekli olduğunu göstermiştir. Önce ahlak ve maneviyat” diye konuştu.

 

 

İNSAN SEVERSE...
Sunumu için kürsüye çıkan Fatih Erbakan, sözlerine kadınlara teşekkür ederek başladı. Erbakan, “Milli Görüş`ün kalesi olan Kocaeli konferansımızın ismini ‘İnsan severse` koymak istiyorum. Üzerimizde çok büyük sorumluluk ve manevi yük var. Bu muhteşem tarihi İzmit toplantımızda merhum liderimiz babamı büyük bir özlemle ve rahmetle anıyoruz. Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız tek başına bir partiydi, tek başına bir liderdi ve hareketi sürükleyen kişiydi. Kendisi yanımızda olmasa da yolumuzu şaşırmayacağız. Cenabı Allah sütü bozuklardan bizi muhafaza etsin” diyerek ülke ve dünya siyasetinden bahsetti. Konferansta il başkanı Ahmet Kul ve ilçe başkanları da yerini aldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ