KOCAELİ 10° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2985 TL
  • 6.0488 TL
  • 6.7365 TL
Kocaeli Zirve
“Sağlık alanında şiddet hızla artıyor”
“Sağlık alanında şiddet hızla artıyor”
Siyaset
13 Mart 2018 Salı 14:09

“Sağlık alanında şiddet hızla artıyor”

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk 14 Mart Tıp Bayramı için yazılı açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları dile getirdi:

 

“14 Mart 1827'de ilk cerrahhanenin kurulmasıyla Türkiye modern tıp eğitimine başlamış ve Tıp Bayramı'nın ilk kutlaması 14 Mart 1919'da işgal altındaki İstanbul'da yapılmıştır. Tıbbiye 3.sınıf öğrencisi Hikmet Boran önderliğindeki tıp okulu öğrencileri, işgali protesto için toplanmış ve dönemin ünlü doktorları da destek vermiştir. Böylece ilk Tıp Bayramı kutlaması, tıp sektöründe hizmet edenlerin yurt savunma hareketi olarak başlamıştır.

 

Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren milletimizin var olma, kalkınma ve gelişme mücadelesine öncülük eden hekimlerimiz günümüzde ise özlük haklarını alamıyor, sağlık alanında şiddet hızla artıyor, üniversite hastaneleri borçlar yüzünden hizmet sunamıyor, sağlık çalışanları mesleklerini icra edemediği için vatandaşımız kaliteli sağlık hizmeti alamıyor. Ancak hükümet bu sorunları çözmek yerine Türk Tabipleri Birliği’nin adından “Türk” ifadesini kaldırmak gibi popülist ve ayrıştırıcı bir yol izlemektedir.

 

Çalışma şartlarının iyileştirildiği bir Türkiye umuduyla, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen; bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren başta hekimlerimiz olmak üzere tüm tıp emekçilerimizin insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülkemizdeki tüm vatandaşlarımıza daha kaliteli, ücretsiz ve eşit sağlık hizmeti sunulması yönünde mücadelemiz her zaman devam edecektir.”

DİĞER HABERLER

Alim Erdemir Dernek ve Vakıflarla tura devam etti

Alim Erdemir Dernek ve Vakıflarla tura devam etti

Körfez’de Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı süreci başlamasından bu yana aday adaylarının içinde Alim Erdemir ismi dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Değişik iletişim kanallarını kullanarak kısa sürede Körfez halkının gönlüne girmeyi başaran Erdemir, profesyonelce bir kampanya yürütüyor. Ziyaretlerin ve nokta görüşmelerinin yanı sıra, bilbord reklamları, afişlerle tanıtımını yapan Erdemir, anlattığı projelerle de farklılık oluşturuyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Reis Döner
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu