“Sağlık alanında şiddet hızla artıyor”
“Sağlık alanında şiddet hızla artıyor”
Siyaset
13 Mart 2018 Salı 14:09
  • 2088
  • 0

“Sağlık alanında şiddet hızla artıyor”

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk 14 Mart Tıp Bayramı için yazılı açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları dile getirdi:

 

“14 Mart 1827'de ilk cerrahhanenin kurulmasıyla Türkiye modern tıp eğitimine başlamış ve Tıp Bayramı'nın ilk kutlaması 14 Mart 1919'da işgal altındaki İstanbul'da yapılmıştır. Tıbbiye 3.sınıf öğrencisi Hikmet Boran önderliğindeki tıp okulu öğrencileri, işgali protesto için toplanmış ve dönemin ünlü doktorları da destek vermiştir. Böylece ilk Tıp Bayramı kutlaması, tıp sektöründe hizmet edenlerin yurt savunma hareketi olarak başlamıştır.

 

Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren milletimizin var olma, kalkınma ve gelişme mücadelesine öncülük eden hekimlerimiz günümüzde ise özlük haklarını alamıyor, sağlık alanında şiddet hızla artıyor, üniversite hastaneleri borçlar yüzünden hizmet sunamıyor, sağlık çalışanları mesleklerini icra edemediği için vatandaşımız kaliteli sağlık hizmeti alamıyor. Ancak hükümet bu sorunları çözmek yerine Türk Tabipleri Birliği’nin adından “Türk” ifadesini kaldırmak gibi popülist ve ayrıştırıcı bir yol izlemektedir.

 

Çalışma şartlarının iyileştirildiği bir Türkiye umuduyla, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen; bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren başta hekimlerimiz olmak üzere tüm tıp emekçilerimizin insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülkemizdeki tüm vatandaşlarımıza daha kaliteli, ücretsiz ve eşit sağlık hizmeti sunulması yönünde mücadelemiz her zaman devam edecektir.”

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

TANRIÖVEN; TİCARETİN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VARDIR

Yazan: Adnan Metin

Yorum: Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

Yıkım yeni başladı, veliler tedirgin

Yazan: Halk

Yorum: Neden okullar tatil olduğunda yapılmadı

KENT REHBERİ