KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Salih Şirin, istifa etti
Salih Şirin, istifa etti
Siyaset
15 Ekim 2012 Pazartesi 23:46
  • 7192
  • 36

Salih Şirin, istifa etti

CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Miroğlu hakkında gazetemize yaptığı açıklamlarla dikkat çeken Salih Şirin, CHP’den istifa etti. Şirin’in MHP’ye geçeceği konuşuluyor

Körfez CHP`nin önemli misyonlarından, Körfez`de 5 dönem üst üste belediye başkanlığı yapan Hüseyin Avni Şirin`in yeğeni Salih Şirin, CHP`den istifa etti. Şirin, istifasından ilçe başkanı Mehmet Miroğlu`nu sorumlu tuttu. Şirin, “Tüm ikazlarıma rağmen aynı hatalarda ısrar edilmesi, vefasız, ilkesiz, duyarsız yaklaşımlar CHP`nin tüzel kişiliğine zarar verir hale gelmişti. Partiye zarar vermemek ve toplumsal itibarımı zedelememek için istifa ettim ” dedi.


MHP HAREKETE GEÇTİ

CHP`den ayrılan Şirin`in, MHP`de siyaset yapacağı konuşuluyor. Şirin`in istifasını değerlendiren MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Körfez ilçe başkanıma gerekli talimatı verdim. Görüşmeler devam ediyor” dedi. Bilindiği gibi Salih Şirin`in oğlu Ali Kemal Şirin, 2011 genel seçimleri öncesi MHP`ye geçmişti. Şirin, partide önemli görevlerde bulunmuştu. Cevdet Barış`ın il başkanlığında il yönetim kurulu üyeliği yapan Şirin, 2009 yerel seçimlerde CHP Körfez Belediye Başkan adayı oldu.


ÖNEMLİ GÖREVLER

Seçimi kazanamayan Şirin, aynı yıl Körfez ilçe başkanlığına atandı. 2011 genel seçiminde milletvekili adaylığı için ilçe başkanlığından istifa eden Şirin, milletvekili adayı gösterilmemişti. 2009 yılında Körfez ilçe başkanlığına atandıktan sonra yönetimine aldığı Mehmet Miroğlu`nun ilçe başkanı olmasında büyük payı bulunan Şirin, geçtiğimiz günlerde gazetemize verdiği demecinde Miroğlu için, “Sokaktan aldım önce beni ısırdı” demişti.


İLKESİZ YAKLAŞIMLAR 
Şirin`in bu sözleri ilçe örgütünde rahatsızlık yaratmış, tepki toplamıştı. Mehmet Miroğlu`nun ilçe başkanlığının devam etmesi halinde partiden istifa edeceğini daha önce gazetemize açıklayan Şirin, dün yaptığı yazılı bir açıklamayla partiden istia ettiğini ilan etti. Şirin istifa dilekçesinde gerekçelerini şöyle sıraladı; “CHP Körfez İlçe kongresini ben ve arkadaşlarımın aktif desteğiyle kazanan ilçe başkanın, parti çalışamlarını olması gereken şekilde yönetmediğini üzüntüyle gözlemlemiş bulunuyorum. 


HATADA ISRAR ETTİ
Tüm ikazlarıma rağmen aynı hatalarda ısrar edilmesi, vefasız, ilkesiz, duyarsız yaklaşımlar CHP`nin tüzel kişiliğine zarar verir bir duruma gelmiştir. Partiye zarar vermemek ve toplumsal itibarımı zedelememek düşüncesiyle istifa etmem gerektiğine inandım. Bu düşüncelerle geçmişte siyaset yaptığım partililerimize, bana destek olan seçmenlerimize ve çok değerli Körfez halkına en içten saygılarımı iletiyorum. İlçemizin sosyal ve siyasi yaşamına katkı temelinde her zaman değerli halkımızın hizmetinde olacağım.” 


MHP`YE Mİ GEÇİYOR?
Salih Şirin`in CHP`den istifa etmesinin ardından harekete geçen MHP, Şirin`i saflarına katmak istiyor. MHP`ye geçeceği yönündeki söylemlere sessiz kalan Şirin, şimdilik yorum yapmaktan kaçınıyor. Şirin`i CHP`den istifa etmesinin ardından harekete geçen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Şirin`i MHP`de görmek istediklerini söyledi. Ünlü, “Körfez ilçe bakanıma gerekli talimatı verdim. Görüşme yapıyor. Kapımız herkese açık. Gelenler partimizin her kademesinde aday olabilirler” diye konuştu.  

 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ