KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7152 TL
  • 6.3235 TL
  • 7.3771 TL
Kocaeli Zirve
GAÜ ilimizde temsilcilik açtı
GAÜ ilimizde temsilcilik açtı
Güncel
21 Nisan 2010 Çarşamba 13:49
  • 0

GAÜ ilimizde temsilcilik açtı

Girne Amerikan Üniversitesi, öğrencileri ve aileleri üniversitelerine yönlendirmek ve bilgilendirmek için ilimizde temsilcilik açtı

1985 yılında kurulan Avrupa`nın en büyük Amerikan üniversitesi Girne Amerikan Üniversitesi, öğrencileri ve aileleri bilgilendirmek için Kocaeli`de temsilcilik açtı. Temsilcilik, Fethiye Caddesi Öztalay İş Hanı Kat: 1 adresinde hizmete girdi. 8 fakülte, 6 yüksekokul, 6 meslek yüksek okulu, 147 lisans programı, 26 yüksek lisans programı ve 7 doktora programı olan GAÜ, Kocaeli temsilciğini açarak üniversite adaylarına ve ailelerine, okulun tanıtımını yapmayı amaç ediniyor.

LİDER KONUMUNDA
GAÜ Kocaeli Temsilcisi Şafak Akbaş, kızının geçen sene girdiği sınav sonunda Kocaeli`de bilgi alınacak bir yer bulamaması üzerine gerekli yerlere başvurdu ve Kocaeli`de bir temsilcilik açılmasını sağladı. GAÜ`deki olanakların her konuda üst düzeyde olduğunu söyleyen Akbaş, şunları kaydetti: “GAÜ, değerlendirilmesi gereken bir üniversite.
Gerek kulüpleriyle, spor ve sosyal faaliyetleriyle, gerekse akademik programıyla birçok ödül alan GAÜ, uluslararasında lider konumda.

TERCİH EDİLİYORUZ
Donanım olarak hiçbir eksiği olmayan üniversitemizde, birçok farklı ülke tarafından tercih ediliyoruz. 56 ülkeden öğrencimiz, 30 ülkeden de akademisyenimiz var. 20 öğrenciye 1 akademisyen ve 5 öğrenciye 1 bilgisayar düşüyor. GAÜ, kuruluşunun 25. yılı sebebiyle, bu sene tercih yapacak olan öğrencilere bazı avantajlar sunuyor.
Kocaeli temsilcisi Akbaş, bu avantajları şöyle sıraladı:

AVANTAJLAR SUNUYOR
 “Üniversitemize başvuracak olan ve üniversite sınavında ilk 2 bine giren kişiye yüzde 50 burs, ilk 1000`e giren öğrencilere de yüzde 100 burs olanağı sağlıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve emeklilerinin, polis mensuplarının ve emeklilerinin, gazi ve öğretmen çocuklarına yüzde 50 burs, şehit çocuklarına  ise yüzde 100 burs olanağı sunuyoruz.”
Büşra KILINÇASLAN

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ