KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Sarıdoğan, 5 bin gence iş bulacak!
Sarıdoğan, 5 bin gence iş bulacak!
Siyaset
29 Aralık 2012 Cumartesi 11:41
  • 1040
  • 2

Sarıdoğan, 5 bin gence iş bulacak!

Düzceliler ve Yığılcalılar Derneği’ni ziyaret eden SP Körfez İlçe Başkanı Sarıdoğan, belediyeyi kazanırlarsa 5 bin gence iş bulacaklarını söyledi

Saadet Partisi (SP) Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, teşkilat yöneticileri Mehmet Ali Tahtalı, Sezai Yoldaş ve Cengiz Yağmur, Körfez Düzce Yığılcalılar Dernek Başkanı Erkan Tosun`la bir araya geldi. Ziyaretçilerini ağırlayan başkan Tosun, “Her zaman yanımızda olan başkan Recep Sarıdoğan`a ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi. Tosun, Düzce ve Yığılcalı Derneği`ni tek çatı altında topladıklarını, bundan sonraki çalışmaları tek dernek olarak sürdüreceklerini aktardı.

 
ESNAFIN DURUMU KÖTÜ
Körfez`de Saadet Partisi olarak herkese seslerini duyurmaya çalıştıklarını vurgulayan Recep Sarıdoğan ise “Körfez ilçemizde para gani, Kocaeli ilimizin ilçelerinden en çok finans hareketinin olduğu ilçelerden biriyiz. Çünkü hiçbir ilçede olmayan Bankalar Körfez ilçemizde açılmış, hatta mahallelere kadar ATM`ler yerleştirilmiştir. Fakat esnafımızın Körfez`in en hareketi caddelerinde bile cirolarının azaldığını, kiralarını güçlükle karşıladıklarını görüyoruz. Kenar mahalleleri siz düşünün” dedi. 
 
GENÇLERİ KANDIRIYORLAR 
Körfez ilçenin kaymağını ilçe dışından gelen şirketlerin yediği belirten Sarıdoğan, “Basiretsiz, beceri kabiliyetini yitirmiş idareciler yüzünden Körfez`in gençleri uzak ilçelerde çalışmak zorunda bırakılmaktadır. Bir çok gence iş sözü verilmesine rağmen sözlerini yerine getirmeyenler, seçim zamanı geldiğinde yine aynı vaatlerle gençlerimizi kandırmaktadırlar” diye konuştu.
 
İDDİALI KONUŞTU
Sarıdoğan, “Saadet Partisi 2014 yılında Körfez ilçeye mührünü vurduğunda, küçük esnafı koruyacak, onları AVM`lere ezdirmeyecek projelerimizi hayata geçireceğiz. Körfez`den uzaklarda çalışmak zorunda kalan insanlarımızı burada çalıştıracağız. Belediye olarak küçük ve orta ölçekli işletmelere imkanlar tanıyarak, belediyenin de ortak olacağı toptancılar sitesi, hal gibi esnafın ve pazarcıların rekabet şansını artıracak ticarethaneler kurarak, ilk bir yıl içerisinde en az 5 bin gencimize istihdam sağlayacağız” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ