KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sarıgül bizi çok sevdi
Sarıgül bizi çok sevdi
Siyaset
18 Ekim 2009 Pazar 17:19
  • 3125
  • 10

Sarıgül bizi çok sevdi

Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül, iki gün üst üste ilimize geldi. Gördüğü yoğun ilgiden çok memnun kalan Sarıgül, “Tünelin ucundaki ışığı burada gördüm” dedi

Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül, il yönetim kurulu üyesi Kasım Güngör`ün 82 yaşında vefat eden annesi Melek Güngör`ün cenazesine katıldı. Körfez gişelerinde il başkanı Coşkun Ağaryılmaz ve partililer tarafından karşılanan Sarıgül, eski Kocaeli Emniyet Müdürü ve TDH kurucularından Affan Keçeci`yle birlikte geldi. Körfez`de oturan Kasım Göngör`ün evine giderek vatandaşlarla sohbet eden Sarıgül, eski dostum dediği Göngör`e başsağlığı diledi. Sarıgül, böylece iki günde ikinci kez ilimize geldi.
 

GÜNGÖR AİLESİNE ÖVGÜ
Sivaslı olan Güngör ailesinin acı gününe Sivas Valisi Veysel Dalmaz, eski Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasırga, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, eski CHP Kirazlıyalı Belediye Başkanı Cevdet Şahin ve vatandaşlar katıldı. Cenazenin evden çıkmasını beklerken vatandaşlarla birlikte Salon Körfez`de bekleyen Sarıgül, yine çok samimi davranışlar sergiledi. Körfez ilçe hakkında bilgi alan Sarıgül, Körfez`in nüfusunun Türkiye`deki 30 ilden fazla olduğunu belirtti. Sarıgül, “Sivaslılar`ı oy olarak sınırlayamazsınız. Çünkü onlar çok sıcakkanlı, insan ilişkileri iyi insanlardır. Komşuluk ilişkileri çok iyidir. Her düğüne, cenazeye katılırlar” dedi.
 

KOCAELİ`YE TEŞEKKÜR
Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sarıgül, Kocaeli`nin açılış ve miting sayesinde çok daha iyi tanıtıldığını söyleyerek Kocaeli halkına teşekkür etti. Sarıgül, “Dünden beri herkes Kocaeli`yi konuşyor. Kocaeli kamuoyunun tanıtımı oldu. Bugün bütün büyük gazetelerde Kocaeli var. Bu Kocaeli`nin tanıtımı açısından çok önemli. Gördüğüm ilgi beni çok mutlu etti” dedi. Kendisine ‘hoş geldiniz` diyen eski Kirazlıyalı Belediye Başkanı Şahin ile belde belediyelerin kapanmasıyla ilgili de sohbet eden Sarıgül, “Beldeler o kadar yararlıydı ki çok yazık oldu” dedi.
 

BAŞBAKAN OLACAĞIM
TDH`nın ulusal bir hareket olduğunu ve önümüzdeki ilk seçimlerde Başbakan olmazsa görevi başka birine devredeceğini de dile getiren Sarıgül, “Kimse benim çalışmalarımı muhalefet lideri olarak yazmayacak. Türkiye`nin başbakanı olacağım. Eğer başbakanlığı alamazsam bir gün bile Ankara`da durmam. Orası oturma yeri değil. Koltuklar bana güç vermez. Halk güç verir. Türkiye Kafkas ve Ortadoğu`da lider bir ülke olacak. Dışarıda onurlu, içeride mutlu olacağız. Dil, din, ırk ayrımı asla yapılmayacak. Dün Kocaeli`de tünelin ışığını gördüm. Hizmet üretmeye geliyorum” dedi.
 

KOCAELİSPOR`A ZİYARET
Mustafa Sarıgül beraberindekiler daha sonra Kocaelispor Sefa Sirmen Tesisleri`ne giderek tesisleri gezdi ve başkan Osman Nuri Yaman ile sohbet etti. Kocael mitingi sırasında ziyaret edeceği Kocaelispor tesislerini hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edemediğini belirten Sarıgül, Kocaelispor tesislerinin yapımında Sefa Sirmen ile diyaloglarının olduğunu belirtirken, başbakan olduğunda Spor Bakanlığı kuracağını söyledi. Tesislerde Kocaelispor futbolcuları ve teknik direktör ile de sohbet eden Sarıgül`ü Kayseri`ye gidecek olan kulüp başkanı Osman Nuri Yaman yoldan dönerek karşıladı. Sarıgül Kocaelispor`un daha iyi yerlerde olmasını arzu ettiğini ve il başkanı Çoşkun Ağaryılmaz`a  bu konuda kendilerine bilgiler aktarmasını istedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ